• 1
  • 2
Вашето лично помещение
shadowman - майстор
Матрака какъв е, ТЕД?
Liubo3 - специалист
Да Тед е матрака 1.90-1.60-22.
Та защо не монтирам среден делител надлъжно.Когато монтирам четири делителя напречно спазвам размера на основната рамка в всяка една от точките и....или по накратно, леглото не може да се раздува или свива.Това го прави здраво право и НЕ скърцащо :)
Относно контактната площ на която ляга матрака.На моите легла пускам по 5мм аванс от всяка страна или казано инъче матрака ляга по цялата периферия върху прибизително 13мм, стъпва също и на вътрешните делители ако ще и на две точки да е /аналог на едновремешните дървени рамки но по лъскав и доста подсилен/ :wink:
Недъг на конструкцията ми е че гълта повечко материал и леко се оскъпява цената но пък надеждноста го оправдава.Пусни снимка на изработено от тебе легло.Може да взаимствам нещо.Забелязал съм че правиш хубави мебели и не си спестяваш пипкавата работа :2thumbs:
Петрво - напреднал
И аз действам на сухо колега,никога не запомням мерките,винаги го преоткривам на място хаха...лова метала за леглото с 2 винта и си го гласа
stamenov1 - специалист
Това са схемите и размерите за монтаж на един от турските модели механизми.

Прикачен файл

Повдигач матрак2.jpg
Повдигач матрак2.jpg (70.67 KиБ) Видяна 2999 пъти

Прикачен файл

Повдигач матрак1.jpg
Повдигач матрак1.jpg (70.65 KиБ) Видяна 2999 пъти
film - специалист
Спрял съм се на това легло, като ще купувам и матрак. Допаднаха ми дунапренените, навити на руло, но на тях явно ще трябва да се монтират летви(което не съм сигурен и дали е възможно) , за да се хване механизма. И струват ли си или да търся стандартен матрак с дървена основа?
Прикачен файл:
IMG_20180810_225944.jpg
IMG_20180810_225944.jpg (113.43 KиБ) Видяна 2958 пъти

Прикачен файл

IMG_20180810_231647.jpg
шоп - майстор
пет авг 10, 2018 11:18 pmfilm написа:
което не съм сигурен и дали е възможно
И аз така мисля. Всъщност е възможно, на пак има направи си сам. Прави се рамка от метал която се повдига, а на нея се закрепва подматрачната рамка
пет авг 10, 2018 11:18 pmfilm написа:
И струват ли си или да търся стандартен матрак с дървена основа? IMG_20180810_225944.jpg
Това е най-лесният вариант. Аз даже сам си ги правя този тип матраци. В темата ми: пълно обзавеждане на апартамент съм качил много снимки за повдигащ се матрак тип "направи си сам"
film - специалист
съб авг 11, 2018 6:59 amшоп написа:
пет авг 10, 2018 11:18 pmfilm написа:
което не съм сигурен и дали е възможно
И аз така мисля. Всъщност е възможно, на пак има направи си сам. Прави се рамка от метал която се повдига, а на нея се закрепва подматрачната рамка
пет авг 10, 2018 11:18 pmfilm написа:
И струват ли си или да търся стандартен матрак с дървена основа? IMG_20180810_225944.jpg
Това е най-лесният вариант. Аз даже сам си ги правя този тип матраци. В темата ми: пълно обзавеждане на апартамент съм качил много снимки за повдигащ се матрак тип "направи си сам"
Разледах темата ти, доста хубаво е направено и обяснено. Работата е там, че искам нещо готово да взема и да не го преправям. Казаха ми, че матраците с дървена рамка са с пружини повечето, а аз не искам такъв. Този с пяната го пробвах и много ми допадна. Също и при преместване е удобно, само го сгъваш на руло.. Голяма дилема си направих #-o
Възможно ли е този матрак да го монтирам без механизъм на това легло?(знам че ще е зор с вдигането) И добре ли е направено това легло с делителя по средата?
miliad - майстор
Когато се купува двулицев матрак като твоя, трябва да се предвиди и допълнителна подматрачна скара: дървена или метална ламелна скара или плътна основа някаква.
На въпроса дали е възможно да "монтираш" матрака върху леглото без механизъм- Да, без механизъм можеш, НО без подматрачна рамка НЕ можеш.
film - специалист
съб авг 11, 2018 12:25 pmmiliad написа:
Когато се купува двулицев матрак като твоя, трябва да се предвиди и допълнителна подматрачна скара: дървена или метална ламелна скара или плътна основа някаква.
На въпроса дали е възможно да "монтираш" матрака върху леглото без механизъм- Да, без механизъм можеш, НО без подматрачна рамка НЕ можеш.
Разбрах те. Ами ще проверя отново в магазина дали имат от този модел еднолицев, без пружини, и с основа. Ако не - ще си взема рамка. Дали експолатационният срок на двулицевите матраци е по-дълъг от еднолицевите?
  • 1
  • 2

Тема "Монтаж на повригащ механизъм за матрак?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: