Вашето лично помещение
pasat - специалист
Да, копирал съм идеята от интернет. Но какво пък, мен ми е приятно...

Уж започнах на шега да боядисвам спалнята. Планувал бях да направя основен ремонт на спалнята за след две години, когато малкия ще е пораснал. Та от тук от там като видях тази идея в нета не се стърпях. Пък и нямах работа тези дни... Ако някой се интересува как съм ги нарисувал тези фигури (не съм художник) ще пусна няколко снимки нагледно...

Прикачен файл

spalnq.jpg
spalnq.jpg (47.51 KиБ) Видяна 4989 пъти
Последна промяна от pasat на чет дек 30, 2010 9:11 pm, променено общо 1 път.
peter_m - специалист
+ идеята е добра
- изпълнението не е добро (до колкото се вижда от тази снимка). Кривите са много криви (не са плавни) и отсичането до другите стени и тавана не е добро (може би защото са криви).
toni_g79 - специалист
Аз ми е интересен тавана,на петна ли е или е пръскан :) Ако е пръскан дай някоя снимка :) Пък и как си ги направил ,все на някой ще му е от полза :wink:
pasat - специалист
Така е. Но пък за следващият път ще са мноого по-добри. Няма да са същите разбира се... Всъщност тази снимка е стара. до преди няколко дена ги дооформях... сега отсичането е по-добро...

Тавана е мазилка с вар, в която има много сол, за да блести :)
peter_m - специалист
Фигурите на ръка ли ги рисува. Ако не си художник няма как да ги направиш плавни. Другия път пробвай с шаблони, мащабирани (уголемени) и изрязани. Ще станат гладки извивки.
pasat - специалист
peter_m написа:
Фигурите на ръка ли ги рисува. Ако не си художник няма как да ги направиш плавни. Другия път пробвай с шаблони, мащабирани (уголемени) и изрязани. Ще станат гладки извивки.
Така за тези шаблони кой знае какви пари ше ми искат. А идеята е да се направи сам. Както казах другият път всичко ще е много по-добре направено.

правих си шаблони върху стъкло от хартиено тиксо, след което ги пренесох на стената. Търкалях валяка с лилавият цвят направо по тях, след което отлепих внимателно хартиеното тиксо... Снимките нещо не ги намирам. Явно съм ги трил...
peter_m - специалист
pasat написа:

Така за тези шаблони кой знае какви пари ше ми искат. А идеята е да се направи сам. Както казах другият път всичко ще е много по-добре направено.

правих си шаблони върху стъкло от хартиено тиксо, след което ги пренесох на стената. Търкалях валяка с лилавият цвят направо по тях, след което отлепих внимателно хартиеното тиксо... Снимките нещо не ги намирам. Явно съм ги трил...
Опитай с листове А4. Правиш си чертеж на фигурата(в реален размер), после разпечатваш на листове и ги съединяваш.

А най-лесният начин е да използваш проектор :-D Но така няма да можеш да направиш фигурата с валяка.
me_against - специалист
E, стига де. Човекът не е профи. Не го критикувайте много. Нищо, че не е станало идеално. Важното е , че сам си го направил и си вложил собствен труд. :) За мен си се справил отлично
И аз имам подобна идея за една стая. Само че в друг цвят мисля да е - лимон + резедаво.
peter_m - специалист
Критиката е градивна (не е заяждане). А и ще има повече полза от критика, отколкото само от похвали. :roll:
pasat - специалист
Спам - не приемам като критика коментарите. Имам очи на главата и виждам че не е както трябва. Харесва ми че го направих сам. Нищо друго. Нищо не съм правил като за отличен от първият път, винаги от вторият се е получавало как трябва.

Тема "Стена от спалнята ми" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: