Вашето лично помещение
Привет!

Тъй като обмислям да се обзавеждам със спалня, която или да е с подвигащ механизъм, или да има някакви чекмеджета отдолу, се зачудих дали няма да се събира прах вътре и дали има нужда да се слага нещо по-специално под матрака... Понеже съм забелязал, че под леглата, които са на крака, дори и само за 1-2 седмици принципно се събира бая сериозно количество прах.

Можете ли да споделите вашите опит и наблюдения?
panalov - специалист
Чистене му е майката.
То хубаво чистене, ама нали идеята е в това пространство под матрака да се държат разни дрехи и вещи все пак... с парцалче ли да забърсвам дрехите от прахта... :o
radius - майстор
Аз си направих спалня с повдигащ механизъм и засега (1г.) няма проблем с праха. Не че е стерилно, но определено е по-скоро като шкаф, отколкото като открито пространство. Може би това се дължи на факта, че матрака ми влиза плътно в кутията. И това има минуси, тъй като затруднява проветрението, но съм разположил вентилационни отвори на таблата, която е към стената.
Разбира се, всичко което държа там е в найлони и кутии.
shadowman - майстор
И аз съм с вдигащ механизъм и понеже от прахта спасение няма е добре за разлика от топките с косми и прах под леглото които колко и да се чистят все ги има, освен ако не правите делфини.
Chefo77 - майстор
Ако си виждал Приста, и твоята спалня прилича на нея, проблемът почти се решава с фазер на дъното. Ако праха няма откъде да влезе, няма и да се задържа там.
bobyl - специалист
Опаковаи си багажа и си решаваш проблема .
Има пликове за вакуумиране или пък в обикновени найлонови чували , а може и в подходящи кашони .
Ако пък оставиш празно под леглото - чистене му е майката !!! :yawinkle:
radius - майстор
За фазера на дъното не написах, но мислех че се подразбира. Задължително е да има, иначе всички фъндъци ще се крият под леглото.
choko - специалист
И аз имам този проблем и си мислех за варианта за някакъв вид плат който стига до пода за да намали събирането на прах която се движи свободно и се събира под леглото?

Тема "Прахоляк под леглото..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: