Вашето лично помещение
petkomz - специалист
Въпросът е следния: на стария матрак в единия край се е получила такава дупка че е невъзможно да се спи и пружините страшно скърцат! Из нета не намерих матраци с подобни размери, та ако някой знае от къде да намеря моля да сподели! Има вариант и за ремонт на стария като сменя пружините с дунапрен или матрак от пяна, идеята е да няма скърцане. В една тема бях чел за някаква фирма в Габрово която прави дунапрени по поръчка, но не мога да я намеря, ако някой я знае нека пише!Благодаря предварително! Матрака е еднолицев, а леглото е с механизъм. Това са размерите на моя матрак и леглото.

Прикачен файл

матрак размери.jpg

Прикачен файл

приста размери.jpg
naB4o - специалист
От "Тед" могат да ти направят матрак с размер, който искаш :)
Ново е - ще си има и гаранция и т.н. Трябва да е еднолицев. И другото може и да се ремонтира, но вече по-класни колеги трябва да те напътстват :)
БориславМ - специалист
Купете си свестен матрак без пружини, може и двулицев и по него си направи рамка за повдигащия механизъм и подматрачна скара. Можете да използвате дървената основа от стария матрак, като махнете всичко останало. Важно е матрака да е удобен и по ваш размер: можете при добро желание да сложите и 200см на 120см ако сте по-висок, или да е по-широк от 120см. Пристата можете да я преработите според матрака.
ArturDent - Почти Безобиден
Последния пост да се чете: Купи си нова спалня.

В резюме, какво предлага:
- нов матрак
- нова рамка на повдигащия механизъм, която няма да пасне на старата кутия...
- нова подматрачна рамка
- "Пристата можете да я преработите според матрака"...

Последното звучи: "Тук имам едно копче, защийте ми за него един балтон".
:-D
БориславМ - специалист
ArturDent написа:
Последния пост да се чете: Купи си нова спалня.
В резюме, какво предлага:
- нов матракчовека си търси нов матрак и ще го смени. Въпроса е пружинен с рамка или латекс
- нова рамка на повдигащия механизъм, която няма да пасне на старата кутия...може да се наложи да добави някоя дъска около механизма
- нова подматрачна рамка само ако матрака е латексов( дунапренов ), и една плоскост върши работа. Ако матрака е с най-големите размери, плоскоста се реже на 2-3 части да влиза в асансьор.
- "Пристата можете да я преработите според матрака"...правил съм го с по-голям пружинен матрак, върху по-малка кутия

Последното звучи: "Тук имам едно копче, защийте ми за него един балтон". Всъщност преместваме копчетата, да отпуснем малко балтона. :wink:
:-D

Тема "Матрак за "Приста"- смяна (от къде да намеря), или ремонт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: