Вашето лично помещение
Здравейте, от няколко дни чета форума, но нещо не намирам това което търся. Затова реших да пусна една тема с конкретно питане. Прилагам две снимки на това с което разполагам (мога да направя други снимки ако тези не са подходящи)

* натисни върху снимката за по голям размер

Изображение

Uploaded with ImageShack.us

Изображение

Uploaded with ImageShack.us

както се вижда тавана е под наклон, като в най-ниската част е 155 см, а най-високата 275 см.

между гредите ще има изолация, която ще бъде затворена от гипсокартон.

тъй като не искам тавана да бъде гладък и под наклон, какво може друго да се направи ? къде е най добре да се пусне осветлението ?
Последна промяна от maxxx на ср мар 16, 2011 11:48 am, променено общо 1 път.
mim - специалист
ето първата идея, която ми хрумва
Изображение
осветлението на стената, не на тавана
или висящ полюлей в средата на някое от тия квадратчета
мисля че е дорбе да се запази височината от тия 3м, така лятото топлото ще ходи горе, но пък зимата... е колко е зимата :-D
Тани - модератор
maxxx написа:


както се вижда тавана е под наклон, като в най-ниската част е 160 см, а най-високата 300 см.

между гредите ще има изолация, която ще бъде затворена от гипсокартон.

тъй като не искам тавана да бъде гладък и под наклон, какво може друго да се направи ? къде е най добре да се пусне осветлението ?
Единствения вариант тавана да е целия хоризонтален без наклони е да го направите на височина 160см. А за да не е гладък има голям избор от ламперии ,по външен вид и материал. Вариант е също някаква релефна мазилка.
Лично аз бих сложил осветлението на норизонтален таван или на по висока стена.
Тани написа:
maxxx написа:


както се вижда тавана е под наклон, като в най-ниската част е 160 см, а най-високата 300 см.

между гредите ще има изолация, която ще бъде затворена от гипсокартон.

тъй като не искам тавана да бъде гладък и под наклон, какво може друго да се направи ? къде е най добре да се пусне осветлението ?
Единствения вариант тавана да е целия хоризонтален без наклони е да го направите на височина 160см. А за да не е гладък има голям избор от ламперии ,по външен вид и материал. Вариант е също някаква релефна мазилка.
Лично аз бих сложил осветлението на норизонтален таван или на по висока стена.
май не съм се изразил много правилно, не искам целия таван да хоризонтален...а една част от него (тази във високата част) но не мога да си го представа някак си как да се върже с врата и прозореца

в другата такава стая на къщата няма врата за тераса а само прозорец и там го направиха много хубаво но тук с тази врата нещо не ми допада

част от осветлението може да е отстрани на спалнята върху нощно шкафче примерно или на самата стена от ниската страна на стаята

от към високата страна обмислям нещо гардероб, скрин с огледало и т.н
marnik - специалист
може би ако вратата я беше направил колкото прозореца и да го няма този триъгълник отгоре щеше да ти хареса и в тази стая хоризонталния таван.. то вече е свършена работата де ама да дам идея, пък може и да не е толкова късно ако размислиш :)
marnik написа:
може би ако вратата я беше направил колкото прозореца и да го няма този триъгълник отгоре щеше да ти хареса и в тази стая хоризонталния таван.. то вече е свършена работата де ама да дам идея, пък може и да не е толкова късно ако размислиш :)
другата стая от другата страна на къщата е само прозорец (без триъгълник) и там тавана стана чуден като се направи равен във високата част на стаята...тука незнам защо стана така (нямаше ме когато са го мислили и правили)

не може да няма и за тая стая някакво хубаво решение, нима никой не се е сблъсквал с подобен проблем #-o
Горещо ти препоръчвам за такъв тип помещение да има осветление и във високата и в ниската част (особено ако е по-голяма). Ако сложиш само във високата част,ъглите ще станат „мрачни”..и обратното.
Примерно във високата част „луни” + осветление на нощното шкафче.
Вкъщи също има „стръмни отчастатъци” (от 1,60 до 3,20- 3,40 м ) и осветлението е разпределено на „нива”.Мога да кача снимки да видиш как са направени някой участъци.
А относно „от към високата страна обмислям нещо гардероб, скрин с огледало и т.н...”
-моя съвет е направо да направиш вграден гардероб (дрешник)- с него ще си използваш височината на макс, а може би ще и улесни изграждането на правия участък за „горното осветление”. Вратите –ги правиш хармоника с огледала и става супер спалня!

Тема "Дайте идея за таван и осветление на спалня тип мансарда" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: