• 1
  • 2
Вашето лично помещение
Здравейте! Най-накрая ми остана свободно време и мисля лятото лека полека да обновя спалнята ми. Ремонта ще е цялостен, като ще се слага ламинат, ще се пребоядисват стени, ще се слага тапет на една от стените. Мебелите също така ще са нови. По-долу ще приложа и снимка на стаята и как съм замислил да разположа мебелите, но не бих отказал и вашите идеи за разположението. Мисля да сложа приста, тъй като стаята не е от най-големите и трябва все пак да има някакво пространство. Цвета който съм харесал за мебелите е Венге, като мисля ламинирания паркет да е в същия цвят, но не мога да измисля стени и тапета какъв цвят да са, че да се съчетаят. Ремонта като цяло ще става бавно, тъй като всичко ще си правя сам. Та първият ми въпрос е, в момента паркета е от дъски, като къщата е гредоред, мога ли директно върху дъските да редя ламината ? Държа да отбележа, че нямам много опит, млад съм на 21 години, та моля да ме простите ако изръся някоя глупост :-D

Прикачен файл

12.jpg
12.jpg (75.78 KиБ) Видяна 6696 пъти
SoWhat - специалист
Щом "паркета" Ви е от дъски, значи това трябва да е дюшеме?!
Може да се обнови.
Ако сте решили все пак да слагате ламинат-да може, но трябва да има някаква подложка, която да "обира" луфтовете и "кънтенето" на ламината. И колкото е по-дебела, толкова по-добре. Ако си намерите някакъв евтин /дори ползван/ велтер, става перфектно. Успех.
Да, дюшеме е ... Просто ми излезна думата от главата :-D Ще поразгледам за велтер, мисля, че се сещам къде продават :) Благодаря !
SoWhat - специалист
Във връзка с ремонта - това венге, навсякъде, дали е удачно точно за спалня!?
Може цвета на вратичките поне да е светъл. И стените почти бели.
По-тъмните мебели "правят" стаята "по-малка".
И аз това си мислех, че стаята е малка, а тъмните цветове ще я правят да изглежда още по-малка ... За спалнята разглеждах ето този комплект : http://www.mebelibanko.com/index.php?m= ... %E0&lang=1

Дано не се приеме като реклама. Като мисля пода да е същия цвят, но стените не мога да измисля какъв да са. Тази седмица мисля да ида до Зоната или Лабиринт да разгледам и евентуално да си харесам някаква цветова комбинация. За разположението какво мислите ?
maroka - специалист
За разположението какво мислите ?
Разпределението не е зле като замисъл, но определено има как да се подобри.

Гардероба ти е малък, той си е направо шкафче - 132х52х200. Имаш възможност за много по широк и висок модул. Направи вратите плъзгащи и ще спечелиш още едно нощно шкафче. Всяка една спалня е за двама :wink:
Бюрото можеш да го изместиш пред леглото - така освобождаваш повече място за гардероб, и светлината от прозореця нама да ти свети точно в монитора като си седнал, това в случай, че слагаш РС на бюрото.

Ако ти си правил файла направо ми го метни на мейла, ще гледам да направя и малко по-различен вариант :)
shadowman - майстор
Друго нещо покрай тъмните материали, праха се вижда като за световно, ако е тъмен паркета може да се наложи всеки ден да минаваш по една метла. Помисли и дали има нужда от бюро в спалнята, там в повечето случай спим.
maroka - специалист
Помисли и дали има нужда от бюро в спалнята, там в повечето случай спим.
Да, с бюрото има такъв момент.
Но може би младежа си прави кътче на самостоятелност в семейният апартамент, затова слага бюро, малкък гардероб и 1 нощно шкафче.
Предполагам ще си каже замисъла :)
Значи, започвам подред с отговорите :) Размерите на гардероба ги видях от линка, който съм постнал по-горе :) Това с плъзгащата врата е добра идея, защото едно шкафче повече никога не е излишно :-D За чистенето не проблем да се минава по една метла дневно :) А бюрото си ми трябва защото съм студент и ми се налага да сядам да пиша, а на компютъра имам доста работа, та бюро ще сложа задължително. В момента също ми е срещу прозореца и слънцето не ми пречи на монитора. Чертежа съм го правил аз ( то си и личи де, доста е аматьорско). Ако искате прате мейли на ЛС и ще ви го изпратя :)
mim - специалист
секцията може да се обедини с бюрото, така печелиш дължина за гардероба и не губиш бюрото
а големият гардероб никога не е излишен, нищо че си в м. р., вкъщи мъж ми заема повече място, 2х по твоето предвидено и пак не му стига
  • 1
  • 2

Тема "Ремонт на спалня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: