Вашето лично помещение
Spaidy - специалист
Здравейте мебелисти!
Искам да се допитам до вашето професионално мнение.
Според вас каква е реалната цена на това изделие? Механизмите не са скъпи. Искам и да попитам вместо да се боядисва плъзгащата врата, ако се направи от огледало по - евтино ли ще излезе?
Изображение
-Тони- - специалист
С боядисани врати, ако си го правиш сам е добре да си приготвиш 1200 +лв.
Вратата само една ли ще е?
За огледалото прецени сам - 40лв. е квадратния метър заедно с фолиото, а гланца над 150 - само двете врати ще ти излязат 600лв без кант дръжките....
Виж лакобелите (боядисани стъкла)- излизат 60 -70 лв кв..
shadowman - майстор
Ако се сложи огледало ще е по-евтино, инак за се боядисва трябва да се купи МДФ (половин лист), за самото боядисване (гланц) цената е от 100 лв/кв едностранно (според това колко % е гланца... тук врътки има всякакви). Ако ще се лепи огледало се използва ПДЧ (според цвета на гардероба, около 15-20 лв/кв) и огледалото се лепи. С механизмите трябва да се вземат (купят) и алуминиеви кант/дръжки в които влиза вратата и не и позволява да се огъва, ако не се харесат профилите трябва да се монтират обтегачи от задната страна на вратата и да се зареже така че да може да се вкарат пръстите и да отвориш вратата. Огледалата не им знам цените, но за тоя размер ще е тежко и трябва добре да се огледа механизма за товаримоста която му дават.
maroka - специалист
Можеше да покажеш колко са ти поискали колегите :-D

Гардероба е плитък: лост за дрехи само изтеглящ (пряко сили 6 бр. закачалки с необемни дрехи), водачите за чекмеджетата ще са на 30 см, което си е направо смешно за гардероб.
Виждам, че има място - препоръчително е да е по дълбок.

Механизма наистина не е скъп - ама и като за такъв се плъзга (ако може да се нарече плъзгане неговото тропотене).

Само не разбрах: написано е highgloss - това е готово покритие... за какво боядисване се говори !?
И една малка подробност: засега истински highgloss (немски) има само на Nieman...твоят такъв ли е ?

След като уточниш нещата можем да погадаем и за цената :)
Spaidy - специалист
840 лева е цената. Вече съм го решил ще го правят хората, правиха и други неща в нас и съм доволен от работата им.
maroka - специалист
Еми честито - щом имаш доверен изпълнител...дано останеш доволен за пореден път :wink:

Само не разбрах какъв е замисълът на темата:

1- да си похвалиш изпълнителя?
2- да провериш цената?
3- да обсъдиш материалите на изпълнение със съмнителен произход?

Все пак да ти е честита новата придобивка :)
Spaidy - специалист
Целта на темата ми беше да проверя цената на изделието заслужава ли си, защото по мебелните магазини има достатъчно голям избор на конкурентни цени, просто не искам нещо което има всеки или може да има всеки, а нещо което съм си го измислил аз и ще ми е най - практично. От първия пост не се ли хваща смисъла на темата? Съвсем ясно съм попитал.
Мерси за отговорите на всички, ако някой има да допълни нещо съществено и важно което пропускам преди да се изработи изделието ще се радвам да го прочета и да го обмисля.
rum_sz - специалист
В предстоящите месеци "ОМОНИЯ" ООД ще представи и последната разработка на фирма HARDOOR: вграден плосък телевизионен екран във врата на гардероб. Вградените екрани са хит на пазара. Тази революционна дизайнерска разработка е изключително практична и в много случаи решава проблема с намирането на подходящо място за телевизора. И деца, и възрастни обичат да гледат телевизия, докато са в леглото, но обикновено срещу спалнята се разполага гардероб. HARDOOR намира блестящо ергономично решение чрез вграждане на екрана в плъзгащата се врата на гардероба.

Прикачен файл

_imgCAKMCR6U.jpg
_imgCAKMCR6U.jpg (11.75 KиБ) Видяна 5703 пъти
casparcho - специалист
Лично аз бих си го направил за не повече от 300-400 лв маааксимум...!! моя ми излезна 160 обикновен 2 страници , под, таван,, 3 врати , вътре рафтове висок към 220 не помня точно...а майстора ми искаше 700..просто нямаше такъв размер който ми пасваше.... Разкрояваш, даваш да ти нарежат и окантат, панти, и 2-3ч сглобяване максимум. ...моя съвет колега е да си свалиш 50-100 снимки на гардероби да избереш най-оригиналния за теб и него да си направиш ако искаш да си различен от другите :) но много не го претрупвай..кой държи цели рафтове с книги и тем подобни ненужни неща като от едно време :) изчистено , семпло и много място се отваря...относно колегата за ТВ в спалнята...бях прекарал кабели в стените всичко ..но накрая НЕ сложихме :) повече време си отделяме като си легнем :) и по спокойно някак си заспиваме а мислех , че ще е точно обратното както бях свикнал да заспивам на ТВ :)

Тема "Гардероб за спалня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: