Вашето лично помещение
Здравейте приятели!
Предприех ремонт на една стая с предназначение спалня.
Въпросната стая е част от масивна тухлена къща с бетонни плочи и пясъчна мазилка.
В момента съм стигнал на етап нова дограма и тук идва момента за вземане на правилно решение в следващите стъпки.
Най-вече се обърквам с вариантите за топлоизолация на стени и тавани.
Изчетох почти всички теми и статии във връзка с топлоизолацията и ми е ясно,че е най-добре да бъде външна или първо външна и после вътрешна,но тук идва момента в които моля за съдействие компетентните в тази област,за да се стигне до правилно решение конкретно за моя случай.
Снимки на въпросната стая тук- http://valchovalev.snimka.bg/architectu ... uot.720835
Мисля да започна първо с обръщането на вратопрозореца и не знам как да го направя,понеже дава доста отклонения на места.
Не съм правил детайлни снимки на отделните части от вратопрозореца,но ще направя утре и ще кача.
Мислех си за вариант конструкция с гипсокартон,като частите с обръщането-обшивката да не застъпват профила на дограмата,а да влизат плътно по него,а другия край да закрепя към конструкцията и да запълня с пяна,която ще се спои с пяната на дограмата и ще уплътни еднакво различните участъци.След изсъхване на пяната ще я изрежа по стените,а тях ще облека или с вата и картон или със стереопор,фибран и картон.Това с конструкцията го мисля само защото не се сещам как да укрепя картона по друг начин за да не го раздуе пяната.Ако знаете по добър и по лесен начин да се изправят,уплътнят и изолират добре неравностите пишете,че му е време.
На места има леки пукнатини по мазилката,като най-вече се там където е имало печка на дърва по комина и стената до него.При почукване кънти на кухо.
Как да се справя и с този проблем?
Къщата не се отоплява цялостно зимата и стаите са много студени и бавно отоплящи се при това положение,което е основната причина за колебанията ми в избора на вид топлоизолация и ако има вътрешна дали да е цялостно или само там където няма да има външна.
Като варианти си мисля вътрешна на вратопрозореца,тавана и стената до комина.
Външната стена да остане на мазилка да диша от там и да се запази акумулиращия ефект на тухлата след като се постави външна изолация,но не знам как се случват нещата с термомостовете и кондензите при подобни частични изолации.
Търся оптималното решение за постигане на бързо отопляне и задържане на постигнатата топлина без възникване на проблемните конденз и мухъл.
Пода е с естествен паркет върху които ще има 5мм. депрон и ламинриран паркет.

Весели празници!
tysonlkr - специалист
Акумулиращ ефект на тухлата се получава много трудно. Трябва си целодневно отопление, а ти казваш че искаш да се затопли бързо значи не се отопляваш целодневно.
За бързо затопляне трябва вътрешна изолация. Сложи предимно на външните стени и тавана, но ако съседните стаи не са отоплени сложи и вътрешните стени.
Там където бие на кухо трябва да се премахне до здраво и да се измаже наново. Ако ще слагаш на тази стена изолация с вата и гипс-картон на конструкция не е необходимо да човъркаш до здраво кухото.
За обръщането на прозореца с гипсокартон на конструкция имаше тема със снимки някъде, но не мога да я намеря сега. Разтърси се :wink:
npnconstruction - специалист
Здравей, по принцип правилно си се ориентирал за това, че е по-добре да се сложи външна топлоизолация. Ако се спреш на този вариант, си вземи такава с по-голяма плътност около 20 кг/м3, примерно неопор минимум 5 см или дори повече. Прозорците можеш да ги обърнеш или с гипсокартон или с обикновена гипсова мазилка. Какво е положението със стените? Ако стените не са криви, 1-2 см гипсова мазилка ще свърши работа. Ако обаче са криви с картон по-бързо и по-лесно ще ги изправиш и тогава може да се спреш само на вътрешна топлоизолация от каменна минерална вата, пак с по-висока плътност. Само, че имай предвид, че при варианта с картона първо малко си намаляваш помещението с около 6-7 см от всяка страна, второ ако искаш да закачаш разни рафтове по стените, пак става с по-дълги дюбели, но гипсовата мазилка като цяло е по-здрава, и трето вътрешната изолация е малко по-податлива на мухъл и конденз, отколкото външната. Би могъл само тавана да го направиш с картон и вата, останалото с гипс.
Здравейте и Благодаря за мненията!
Днес взех 2см. фибран от гръцкия"styropan"мисля,че е марката понеже фирмата от която го купих нямаше друг и с него мисля да обърна и облека стената около вратопрозореца с мрежа и шпакловка.
За лепило и шпакловка ми дадоха това: http://www.angrobg.com/services/show/ca ... Fibro.html .
Моля за мнение това упражнение с тези материали ще има ли успех и най-вече за шпакловката която съм взел.
Трябва ли да купувам завършващи профили за към профила на дограмата или директно да опирам фибрана там?
Според вас обшивката на фибран е по добре да се напълни с лепилото или с пяна и само челно да се лепи с лепило и дюбелиране или да си пълня навсякъде с лепило?
Как стоят нещата с мрежата-къде,колко да се застъпва и там където свършва фибрана към съседни стени как се завършва?
За обръщането съм взел ръбохранители с мрежичка за външните ъгли.
Има ли смисъл след като налепя и дюбелирам фибрана да лепя гипсокартон отгоре на челото или да си остане фибран и шпакловка на мрежа?
Другите стени мисля само на шпакловка да ги правя,а където има леки пукнатини да слагам и мрежа.
Тавана все още не съм решил как да бъде но не ми се занимава с картон и конструкция.
Предлагайте варианти.
Комина ми е проблемен с напукването и се чудя да го обличам ли или само една мрежа и хубаво лепило ще го стегнат?
Друго не се сещам да питам за сега и дано не съм сбъркал с това си решение.
Честита Коледа!
npnconstruction - специалист
Здравей v.valev, за някои от въпросите е най-добре да се види на място, моята препоръка е ако познаваш читав майстор, дай му някой лев за оглед в рамките на 1 час и да ти даде добри идеи, кое как би могло да стане. За стени с шпакловка, по-добре навсякъде сложи мрежа, така ще избегнеш и бъдещи пукнатини. Виж комина можеш да го облечеш с огнеустойчив гипсокартон, и няма да има нужда от мокри процеси. Ако не ти се занимава за тавана с картон, направо гипсова мазилка.
Пътен полицай съм,ще споделя нещо и ще те помоля да коментираш какво мислиш по въпроса.Налагало ми се е поради липса на хора,да съпровождам заедно с колега малолетни лица до БНТЛ и се оказа,че се свалят отпечатъци на малолетните лица и експерта попълваше бланки по наредбата за полицейската регистрация.Аз също знам,че непълнолетни не се регистрират,питах настрани експерта и ми каза,че щом имат 12 год. се взимат отпечатъци. Имаш ли идея къде го пише това и дали не става дума за нарушение на наредбата,защото не съм специалист в тази област,но ми се струва нарушение на наредбата.Ако админа прецени,че не е по темата или е в нарушение,моля да изтрие мнението ми и приеме извиненията ми.

Тема "Моля за съвети относно цялостен ремонт на спалня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: