• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
Вашето лично помещение
mavryt4o - майстор
hakama написа:
Има ли начин от София да се купи дунапрен 140 - 150 сантиметра широк, на Паралел – Севлиево?
В Зоната, склада на Орион, продават само листове (сини, 35) 130х205см макс.
Високо еластична HR пяна 35 или 40кг/м3 търся.
Дебелина 14см за 65кг стигат ли или 16см?
Чудя се мемори 4см дали да взимам.

Също и ребонд за тапициране.
Аз съм 70 кила само със хр пяна ще ти е кораво вярвай ми.10хр сложих и 4 мемори пяна но ми се струва че с 6 пяна щеше да е по комфортно недей залага на голяма дебелина на хр пяната вложи в меморито
hakama - специалист
Поръчах 144х200см. 14см 35/35 HR дунапрен - син и 5см мемори.
Понеже мисля и обратната страна (HR) да ползвам, си мисля дали да не поръчам и 2-3см 25 или 30кг/м3 преди да разкроя калъфа?!
hakama - специалист
Мемори пяната винаги ли така смърди? :shock:
Взех и възглавница с мемори пух и тя е такава смрад...

А тези от зоната, така са нарязали парчето мемори, че все едно аз с триона съм го рязал... на 2 ракии :axe:

Идеи как да обезмирися... и от двете страни рязанато как да спра да се рони?

Още не съм намерил спалня... тоя размер как си го вкарах 144х200 - само поръчкова и то цената става двойна.300лв вече си мисля за чамова направо - поне няма да дишам и лепила :partyman:
PCL82 - майстор
От доста време съм с един луксозен модел матрак на ТЕД, модел Брит. Беше доста по-скъп, предимно с естествени материали и съвсем малко дунапрен. За съжаление вече не се произвежда. Възглавницата ми е пухена.
Като студент спах четири години на дунапренен матрак и не искам да си спомням повече за него.
ribnikolaevi - майстор
На това попаднах: http://matrakexpert.com/kak-da-si-napra ... -sami.html и не успях да се въздържа да дам линк ...
PCL82 написа:
....
Все още предлагат, но вече са "еко-матраци" и цените им са космически.
Случайно попаднах на темата и за първи път чувам някой да си прави матрак.
Какви са резултатите реално? Заслужава ли си труда това начинание? :) Стана ми интересно... :wink:
mavryt4o - майстор
georgi471 написа:
Случайно попаднах на темата и за първи път чувам някой да си прави матрак.
Какви са резултатите реално? Заслужава ли си труда това начинание? :) Стана ми интересно... :wink:
Ти да не работиш принц :?
ribnikolaevi - майстор
georgi471 написа:
Случайно попаднах на темата и за първи път чувам някой да си прави матрак.
Какви са резултатите реално? Заслужава ли си труда това начинание? :) Стана ми интересно... :wink:
Зависи какво целиш. Ако е просто да имаш матрак и нямаш спешност, пускат на промоции на добри цени. Но тия с добрите цени са обикновена пяна ("Дунапрен"), често с плътност 25 или по-малко, дебелините също не са големи - примерно 12, 14 см. Дамаската е някакъв изкуственяк, който при това бързо се протрива, прокъсва.
Минусите на Направи-сам са:
1. Дамаската. Обикновено там отиват доста парички, ако искаш да е качествена. Самото ушиване се търси специализирана фирма, не всеки може да я ушие;
2. Разните му там по-луксозни изпълнения, с дупки по пяната, многослойни, повърхност кора за яйце и подобни стават скъпи и трудоемки при Направи-сам варианта.

Но пък минуса на луксозен матрак от магазина е цената му.
ribnikolaevi написа:
georgi471 написа:
Случайно попаднах на темата и за първи път чувам някой да си прави матрак.
Какви са резултатите реално? Заслужава ли си труда това начинание? :) Стана ми интересно... :wink:
Зависи какво целиш. Ако е просто да имаш матрак и нямаш спешност, пускат на промоции на добри цени. Но тия с добрите цени са обикновена пяна ("Дунапрен"), често с плътност 25 или по-малко, дебелините също не са големи - примерно 12, 14 см. Дамаската е някакъв изкуственяк, който при това бързо се протрива, прокъсва.
Минусите на Направи-сам са:
1. Дамаската. Обикновено там отиват доста парички, ако искаш да е качествена. Самото ушиване се търси специализирана фирма, не всеки може да я ушие;
2. Разните му там по-луксозни изпълнения, с дупки по пяната, многослойни, повърхност кора за яйце и подобни стават скъпи и трудоемки при Направи-сам варианта.

Но пък минуса на луксозен матрак от магазина е цената му.
Мерси за изчерпателното мнение :)
@mavryt4o не, не работя принц, но обикновено хората си взимат готови от магазина и наистина не бях чувал досега за handmade матрак :)
Може да направя ресърч по темата, то това може да си стане направо мода ако се разпространи качествено идеята :)
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Тема "Направи сам матрак" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: