• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Вашето лично помещение
da_ra - помощник
По темата за състава на помнещата пяна: Memory Foam is a temperature senstive viscoelastic material... Някой може ли да ми го дешифрира, защото ми се струва, че е намесена вискоза (естествен материал, претърпял, обаче, немалка химична обработка, де)?
ribnikolaevi - майстор
Ако питаш за превода - Memory foam е чувствителен на температура вискозноеластичен материал. Вискозитет на български означава обратното на течливост. Например медът има толям вискозитет, водата малък.
Duke_BG - специалист
А как седи въпроса с така наречените "топ" матраци с които видите ли с 6см ще си подновите матрака ?

от какво са направени те и можем ли да си ги направим сами ?
joroantonov - специалист
Може да си направиш - 100тина лева за лист мемори и един калъф и си готов. Мой приятел го направи и е много доволен.
ribnikolaevi - майстор
Като гледам цените на качествените дивани и качесвото на евтините сериозно се замислям дали не мога да си направя един.
Гледам някои дивани са с колани под седалката, други с дървена рамка (с различно разстояние между напречните елементи, съответно различен брой), трети са с плоча, подобна на ПДЧ като дебелина, вероятно без ламината от двете страни.
Дамаските - в един магазин за дивани ги разделиха на клас А и клас B, в друг - имаше някаква цифра, показател за износоустойчивост. Мисля че беше 100, но не разбрах дали това е добре или не чак толкова.
Механизмите за отваряне на мястото за спане също заслужават внимание. Тия за раклата са ми ясни, вече монтирах такива на спалнята и стана добре.
"Дунапрена" - на едно място си признаха, че е Т18, при положение че тук се обсъжда че трябва да е минимум Т25. Очевидно за диван до 1500 си има доста компромиси в качеството.
Дървенията на евтинити е от чам, скъпите модели са с широколистна дървесина. Това дали е толкова важно?
Ако някой профи реши да помага, нека като начало драсне една схема на дървената конструкция/рамка. Или пък да качи снимка.
За тапицирането мисля да се обърна към майстор, макар че имам едно наум, но засега поне не мисля и тапицер да ставам.
adler22 - специалист
Ами тя, дървенията е най-лесната и изпълнима част от създаването на един диван. Важното е кой и как ще го тапицира, какви материали, дунапрен, вата, дамаска, възглавници, ще се използват и т.н. Скоро за вкъщи правихме ъглова мека мебел , така че съм минал по този път и съм в час. Ако те интересува нещо питай. Жената хареса меката мебел в Мартинели , ама там струваше 5000 лв, в крайна сметка решихме да си направим сами , с размери който ни пасват( по-големи от Мартинели) и цялата работа ни излезе 1000 лв ;)
mavryt4o - майстор
И моя матрак издъхна и се реших да си направя нов.Рамката ще е дървена с шперплат отгоре може да го перфорирам после дамаска и тапициране тези неща не са ми проблем а въпросът ми е м/у тях какво да сложа повече от 200 лева не ми се дават за пълнежа на матрака.Та въпросът ми е какво да избера ?Дунапрен с 30 плътнос 10см примерно и 4см мемоти отгоре или 2по5см мемори само или латекс отдолу и мемори отгоре забърках се в голям филм и за този латекс никакво инфо за цена не намирам размера ми е 140 на 200 .С жената сме слабички ако има значение за избора и не омичаме да е много меко.
Здравейте! Повдигам отново въпроса за твърдостта на дунапрена, защото един от съфорумците споделя, че е доволен от Т25, а DTIvanov е посочил, че трябва да е над 30. За съжаление предлаганите дивани за спане са с Т25. Та въпросът ми е, доволен ли е все още rum_sz, след едногодишна употреба от матрака, с плътност 25, и другите, ако могат да споделят свои впечатления.
KingLin - майстор
Я да се запиша че темата ми е интересна. Наумил съм си сам да си правя матраците като дойде ред на новата къща ама ще трябва четене и проучване дали има полза или вреда от това и да не се получи за малко по-евтино да ги направя по-малотрайни.
hakama - специалист
Има ли начин от София да се купи дунапрен 140 - 150 сантиметра широк, на Паралел – Севлиево?
В Зоната, склада на Орион, продават само листове (сини, 35) 130х205см макс.
Високо еластична HR пяна 35 или 40кг/м3 търся.
Дебелина 14см за 65кг стигат ли или 16см?
Чудя се мемори 4см дали да взимам.

Също и ребонд за тапициране.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Направи сам матрак" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: