• 1
  • 2
Вашето лично помещение
raiderss - напреднал
Мислех къде, но реших да пусна темата тук. Купих си от магазин (след чудене дали по поръчка) комплект спалня, нощни шкафчета и този голям гардероб 226/62/210вис., проблема е, че като го сглобих се оказа, че е доста паянтов и когато сложих плъзгащите врати много мърда при затварянето им, което не не нормално за мен. Какво бихте ме посъветвали и по какъв начин да оправя проблема?
Като начало пробвах и с баща ми сложих 4бр. г-образни планки долу и от тези триъгълните (за кухненски шкафове) планки горе и утре мисля да дюбелирам (6-ци) на 4 места за стената? Снощи преди лягане се сетих, че старите гардероби (едно време като съм сглобявал), гърба им е от фазер и с пирони се заздравява много добре, въпроса е дали да не сложа още един допълнителен такъв отзад и има ли смисъл? Но пък сега, ако махна планките за 2 гръб не знам дали после ще мога да завия пак винчетата в талашита, да не се разкашка?

Прикачен файл

32154060152.jpg
това е комплекта и "лошият" гардероб
32154060152.jpg (43.81 KиБ) Видяна 6897 пъти
al4o - специалист
Мен ако питаш и има възможност хващаи към стената Само гледаи да не го посучеш
ZEDYCUS - майстор
Градероба няма ли крака за регулиране, провери и нивелирай с краката. Друго оригиналния фазер сигурно е от две или 4 части с един Н образен профил. Разкарай го и си поръчай от някоя фирма за разкрой цял гръб от фазер. Слагат ги да се съберат в кашоните. И другия път не се чуди . :lol:
raiderss - напреднал
al4o написа:
Мен ако питаш и има възможност хващаи към стената Само гледаи да не го посучеш
Ами това мисля утре да направя, на 4 планки дето сложих в горната част, стената е към баня ~7см, така, че ще са къси дюбели, дано не се разглобят само от плоскоста. Иначе почти е нивелиран и в 2 посоки, като преди да дупча ще го натисна отстрани към стената да не мърда.
ZEDYCUS написа:
Градероба няма ли крака за регулиране, провери и нивелирай с краката. Друго оригиналния фазер сигурно е от две или 4 части с един Н образен профил. Разкарай го и си поръчай от някоя фирма за разкрой цял гръб от фазер. Слагат ги да се съберат в кашоните. И другия път не се чуди . :lol:
Няма крака, подпира се само на страниците, челната и задна дъска, а този фазер е от 2 части, доста тънък.
ZEDYCUS - майстор
Иначе почти е нивелиран
Е ти сам си му написал болката. Пода като е крив, гардероба с тази конструкция не може да легне по кривините. Пробвай с дограмаджийски клинчета да го подложиш да легне навсякъде плътно.
raiderss - напреднал
Да пода не е прав за съжаление направих няколко пъти саморазливна замаска, докато в другата стая си викнах човек и си направи нормална с майки и както си му е реда.
Ами подложих му дървени парченца на 7-8 места и му сложихме 2 планки отзад хванати с дюбели за стената и с 3 винта за вътрешните 2 страници на гардероба. За сега мисля, че приключих с тази сага, но определено не са стабилно направени и измислени тези гардероби.
raiderss - напреднал
Пускам снимки на 2 дюбела в стената и планката която сложихме с баща ми. То това си беше в комплекта, като на скицата показваха, че се слага за да не падне напред.
Прикачен файл:
DSC_2127.jpg
DSC_2127.jpg (99 KиБ) Видяна 6682 пъти
Прикачен файл:
DSC_2128.jpg
DSC_2128.jpg (110.15 KиБ) Видяна 6682 пъти
Прикачен файл:
DSC_2132.jpg
DSC_2132.jpg (108.74 KиБ) Видяна 6682 пъти
След гардероба, дойде ред и на спалнята. От 180см трябваше да я намаля за моят матрак и подматрачно на 164см.Определено видах колко добре е "измислена" и колко и къде е пестено, самите плоскости на който стъпва са 22мм, но според мен ми трябваше и укрепване и затова сложих (от налично пдч от гардероб) през средата на спалнята още 3 плоскости (тези с червеното), както и по 2 ъглови планки (със синьото). Под задната табла също сложих плот с прави планки, и нещата според мен се получиха. Когато сглобявах комплекта разбрах колко са прости нещата и как, ако човек иска може да си направи/преправи желаните мебели според неговото възприятие и виждане.
Прикачен файл:
DSC_2119a.jpg
Това е укрепената сталня.
DSC_2119a.jpg (92.11 KиБ) Видяна 6682 пъти
И така изглеждат готовите неща!
Прикачен файл:
DSC_2125.jpg
ZEDYCUS - майстор
=D> Много красиво е станало. :partyman:
Svezar - специалист
Да красиво е спор няма ,но дупката под спалнята е любимото място на прахоляка и си иска редовно чистене което го няма при моделите които лежат с цялата дъска на пода ! А такъв голям гардероб ако е от 18мм плоскости и няма хоризонтални разпределителни рафтове неподвижно монтирани а не просто на носачи е нормално да е леко нестабилен /особено с тези плъзгащи врати/ без допълнително укрепване !
prascho - майстор
Спалнята трябва да е тази :

http://www.aiko-bg.com/index.php?show=p ... &pid=72012

Що така Раух се излагат....По принцип ПДЧ-то, което ползват за корпуса е 16мм :). Та и аз се чудя колко стабилно стават мебелите.... :roll: .
  • 1
  • 2

Тема "паянтов гардероб" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: