Вашето лично помещение
VLADO66 - майстор
Там обикновено минават тръбите за парното при новото строителство.
Chefo77 - майстор
icemans написа:
Chefo77, проблемът е от самото начало. И какво означава:
защо чак сега си задавате въпроса какво да направите?
Ламината е слаган наскоро. Не бях забелязал проблема докато не се монтира вратата, което също стана скоро, естествено. Проблемът със сигурност е от надигнат ламинат и не е във вратата. Като погледна долната успоредна линия на вратата се вижда точно в мястото на опиране как ламината е с няколко мм по-нагоре. Огледал съм и дали не опира в някоя стена, но не е там проблема. Явно пода там е леко надигнат.
petkomz, може да се отреже, но не и да се регулира от пантите както бе предложено в началото.
Виждал съм на места, че обират ламината с вида към пода, но не знам до колко е правилно.
Ами тогава извикайте момчетата с вратата да си оправят бакиите, как може да монтират вратата по начин, по който да опира в пода??? Ако вратата се отваря само на 45 градуса и започва да опира, и за да влезете в стаята трябва да се промушвате през нея, така ли ще я оставят???
Ако под пода имате предвид основата, замазката и той е надигнат, значи ламината "ходи" по него и с видия няма да постигнете нищо - няма как да го приберете надолу.
jekasus - майстор
Chefo77 написа:

Ами тогава извикайте момчетата с вратата да си оправят бакиите, как може да монтират вратата по начин,
Въпроса е, кое бил първи - ламината или вратите, щото съм виждал(и съм махал вратите, щото ми пречат за плочките) и двата варианта при новото строителство. viewtopic.php?f=3&t=38098&start=0
icemans - специалист
valio2007 написа:
Сега сериозно. Има ли вероятност топъл въздух влизащ под вратата да кондензира там? Примерно наличие на мазе или гараж отдолу без изолация? Кога се надигна зимата,лятото?
Няма такава вероятност - ламината и вратите са слагани преди по-малко от месец. Не минават и никакви тръби.
icemans - специалист
Chefo77 написа:
Ами тогава извикайте момчетата с вратата да си оправят бакиите, как може да монтират вратата по начин, по който да опира в пода??? Ако вратата се отваря само на 45 градуса и започва да опира, и за да влезете в стаята трябва да се промушвате през нея, така ли ще я оставят???
Ако под пода имате предвид основата, замазката и той е надигнат, значи ламината "ходи" по него и с видия няма да постигнете нищо - няма как да го приберете надолу.
Вратат опира (сурка) само в едно положение - т.е. започвам да отварям - не сурка, като стигне до коло 45-ия градус сурква леко и точно там като се погледне отдолу се вижда как самия ламинат не е успореден на вратата -надигнат е леко и то само в една точка която се пада в средата на крилото на вратата. Това е само в продължение на 2-3см от хода на вратата. После вратата пак си се отваря без да сурка. Както писах и в първия си пост има една точка в ламината, точно до мястото на което сурка, която като я натисна с крак и вратата не сурка в това място. С видия със сигурност ще стане, но ще е грозно и не знам до колко здравословно за самия ламинат.
Chefo77 - майстор
Отворете вратата, сложете на проблемното място 2 пакета плочки или нещо друго много тежко и го оставете там 1-2 дни. Или пък друг вариант - оставете вратата отворена толкова, че да е точно над мястото, на което сурка. След което между нея и ламината натикайте нещо, което да държи разстоянието максимално. Дано вратата не е прекалено китайска, да не вземе тя да се усуче, че отиде :) :)
След като видимо е по-високо там и потъва при натискане, проблемът идва от ламината, няма как една или няколко дъски да са по-високо от основата, ако нещо не ги кара да са по-високо, т.е. има напрежение.
icemans - специалист
Ами да, има някакво напрежение и то според мене от самата основа, не знам до колко би могло да е от самия ламинат. Уж не е от най-евтиния - немски е. Не ми пречи да пробвам това което предлагаш Chefo77, дано помогне, че на едно друго място ми предлагат разглобяване на ламината и изтъргване на основата с няколко мм.
Chefo77 - майстор
Ако ламинатът "виси" във въздуха, какъв е смисъла да се шкури пода под него :?
icemans - специалист
Не знам - аз мисля, че има нещо отдолу което го надига, но ще пробвам това с притискането за 1-2 дена.
big_death - специалист
Ако при натиск не опира- избабани му една видия с фрезенк направо в замаската и готово :) [-o< :-D

Тема "Вратата опира в ламината" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: