• 1
  • 2
Вашето лично помещение
SongBird - специалист
Здравейте,

Имам едно легло с матрак 164*190 см с пенолатекс матрак дето тежи сигурно 30кг. Искам да сложа механизъм за повдигане, но да е нещо по-модерно (по-яко) дето да може и жената, доста кльощава, да го вдига и сваля без проблеми. Засега гледам, че има някакви с пружини и някакви с амортисьор. Кои са най-хубави като издържливост и най-важното като подкрепа при повдигане? Други варианти има ли?

Мерси :)
swissmad - специалист
най-хубави като издържливост
-с пружина
като подкрепа при повдигане
-с амортисьор и то колкото по-голям е матрака трябва да се вземе амортисьор с повече нютони.
SongBird - специалист
Значи с амортисьор. Гледам има някакви амортисьори по 1000 нютона. Това са към 100кила, няма ли да се вдига само леглото с такъв амортисьор? Или не работят точно както си мисля тези машинки...
joroantonov - специалист
1200 или 1400, ако матрака е супер тежък при нужда може да сложиш и трети амортисьор.
bulhomes2 - майстор
Моята спалня е 1,80 х 2 м с подматрачни рамки и 12 см дунапренен дюшек. Сложих им два 1000 нютонови и няма никакви проблеми. С пружини са ми на ъгловите легла и то на късата страна, тоест - доста по-слаби са.
joroantonov - специалист
Става въпрос за латекс, 30 сантиметров не можеш да го преместиш сам, така че минимума е 1200.
miliad - майстор
Не прекалявай, да не стане, че жената не може да свали матрака.
Направи си договорка с магазина, взимаш пробваш, ако не стане заменяш амортисьора с друг.
Мисля че 1000 N стигат.
joroantonov - специалист
Уговорката за замяна е ясна, но 1000 са малко за латекс, повярвай че ако не го правех на всяка спалня нямаше да го пиша за трети път. А като видиш и 1400Н как не могат да вдигнат рамката ще разбереш че отвреме навреме се налага да сложиш и допълнителен трети амортисьор.
lov - майстор
Aко е пенолатекс 20см с висока твърдост при тези размери тежи ужасно много. Аз никак не съм слаботелесен ама виждам зор да го местя сам матрака. Да не ви излъжа но има сигурно 45-50 оки. По тая причина се отказах от всякакви механизми за повдигане на спалните дето ги правих това лято. На старата ми спалня на времето с далеч по малък латексов матрак се опитвах да слагам повдигащ механизъм с по 3 пружини уж най-силните. Е не стана пак не задържаше докато на края и механизма не издържа и вече кат им трябваше нещо на жената от долу аз си бях механизма. :x
s_l_a_d_u_r_ - помощник
Добър ден! Съжалявам, че използвам темата на колегата. Но не искам и да се трупат темите. Моя проблем е следният- поръчах 2 ъглови легла( 90см.х200см.). Пристигат в пакети, заедно с механизмите за повдигане, направени дупки, болтове пирони всичко както си му е редът. Сглобявам следвайки инструкциите,във вертикално положение поставям матрака и хващам механизъма отдолу. След което вдигам матрака и поставям пружина. Дотук добре, обаче затварям матрака, пружината не се разпъва и направо изкара едната вида с която е хванат механизма за матрака. Общо 2 са. От другата страна се разпъна, обаче като го затворя и повдига матрака. Предположих, че са много твърди пружините, звъннах в магазина казаха ми, че може и да са объркани пружините и да са дали по яки за по-голямо легло. Пиша и тук възможно ли е да са объркани пружините или има някаква тънкост в поставянето им. Макар според мен да няма друг начин. И ако не става, какво друго мога да поставя. Имам и съмнения дали само 2 види стигат за хващане към матрака. Може би трябват повече за по-голяма устойчивост.
  • 1
  • 2

Тема "Повдигащ механизъм за легло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: