Вашето лично помещение
prascho - майстор
здравейте,

Ще Ви помоля и за Вашето мнение как да оформим интериора на спалнята. Дълго време си говорхме вкъщи, че от нишата на комина по продължение на стената е подходящо да поместим 60 см гардероб /вариант 1/. Но вчера се позамислих, че може би това не е най-удачния вариант. По-скоро вариант 2 ми се вижда по-подходящ.

Ще направя няколко допълнения:
-спалнята е таванска, без скосявания, като височината навсякъде е 2,45м. На тавана има дървена ламперия.
-прозорецът е насочен на юг, като дясната страна и тази с прозореца са външни.
-има изградено локално парно с радиатор под прозореца. В бъдеще може да се наложи поставяне на климатик, който ще се ползва лятно време. Евентуалната позиция на климатика съм посочил на скицата или перпендикулярно до прозореца /не ми допада климатик да е на станата на прозореца; не може да се сложи перде/. Там има тераса и може да се монтира без главоболия външното тяло. Но климатикът е възможна алтернатива.
- при вариант 1 може да се направи гардероб по цяла стена 4м с височина 2,40м. Но в този случай климатика в бъдеще става илюзия :). По-скоро си мисля за корниз по цялата страна на прозореца /от край до край/.
- при вариант 1 се чудя къде да бъде телевозора. В гардероб според мен е доста непрактично защото при всеки един момент в който гледаш ТВ поне една от вратите трябва да е отворена. Дрехите са на показ и влиза прах. С две думи в този случай трябва обзавеждането да е по поръчка с отделно място за телевизор.

Прикачен файл

IMG_0681.JPG

Прикачен файл

IMG_0684.JPG

Прикачен файл

IMG_0685.JPG

Прикачен файл

IMG_0686.JPG
VLADO66 - майстор
А какво ще кажеш да си направиш едно гардеробно с два срещуположни гардероба там където ти е леглото при вариант 3 :?
prascho - майстор
Не те разбрах.
VLADO66 - майстор
Слагаш един гардероб пенпендикуларно на металната колона и един на стената на вратата.
prascho - майстор
Определено подобно нещо не би ми хрумнало. Идеята е различна и по-скоро бих искал да го видя на снимки. При това положение, обаче имам притеснение за светлината във въпросното "гардеробно" както и с разположението на спалнята.

П.П. Няма ли да е по-удачно "гардеробното" да е завъртяно на 90 градуса. Едниният гардероб да е по дясната стена до колоната, а втория да е успоредно на него. Така ще влиза светлина от прозореца в получената ниша.

А какво става с останалите мебели?

П.П.2 Каква ти е идеята да има подобно гардеробно? Може и да е под "П". Определено не разбирам - целиш по голяма площ за гардероб или?
VLADO66 - майстор
Въпроса е да отделиш гюлултията с парцалите от спалнята.Имаш пространство за тази цел.Осветлението да не те тревожи-за един гардероб е по-добре да е насочено,LED и т.н.Американците не са глупави-изчистват си спалното пространство/разбира се там къзето има плостранство/Престави си че се събудиш,огледаш се и се видиш захлупен от гардероби.А по този начин може да врътнеш спалнята на гърба на гардероба и сутрин да гледаш слънцето. :)
prascho - майстор
Човек, преди малко ме отрязаха. Бях склонен на вариант 2, но ми казаха, че в никакъв случай леглото не може да бъде обърнато от изток на запад. Бабини истории. Починалите спали така :). Дори родителите ми излизат с аргумент, че и докторите така казвали. Пречело на сърдечно-съдовата система :). Прозорезът ни е на юг. Всъщност всички стаи са с прозорци на юг и това ме тормози много. През 2-3 години прелакираме дървената дограма.

П.П. Сега се замислих: на етажа всички легла гледат от запад на изток....е..м :D.

П.П.2 Вариант 3 е точно както казваш. Леглото е обърнато към прозореца и ТВ шкафа :). Но при вариант 1 и 3 и при инсталиране на климатик той ще духа директно към спалнята! :(
VLADO66 - майстор
Събери домашните на едно литературно четене с лист и молив в ръка :) http://www.comfort.bg/bg/interesno/view/624.html
Делян - специалист
Моето легло е изток-запад и спя като тъпан, в старият апартамент беше север-юг и пак спях като тъпан... трябва да прочета фън-шуй кое не ми е наред, че нищо не ми действа...

А за преграждането - дневната ни беше така преди време. Ако гардеробите не стигат до тавана, светлината е достатъчна през деня. След време (и то сравнително скоро) обаче омръзва и започва да дразни тази натурия насред стаята.
prascho - майстор
привет,

Нещата се поизбистриха. Разположението ще бъде вариант 1, но с малки корекции:
- гардеробът ще бъде с дължина 3м; в оставащите 105 см възможност за масичка с телевизор и над него климатик
- на мястото на комода - комод или тоалетка ако върви към спалния комплект

Водещата мебел в помещението ще бъде гардеробът. Ходихме до Айко и поразгледах мебелите. По-скоро ще се спрем на 3 метров гардероб с плъзгащи врати. Прилагам два от вариантите:
1. гардероб 300/67/213 см с две плъзгащи врати по 150 см. Ще остане луфт от 30 см до тавана /2 години гаранция/
2. гардероб 300/65/235 см с три плъзгащи врати. Луфт до тавана 7 см /5 години гаранция/

Питането ми е : Какво Ви е мнението за мебелите в Айко? Корпусите на всички гардероби са с ПДЧ 16мм, което ми се вижда малко, но явно е стандарт. При 3 м гардероб с механизъм ролка за предпочитане е броя на вратите да бъде три или два? /от гледна точка на натоварването/. При всички положения ще търся механизми за плавно затваряне и реснички против прах.

П.П. Цените не ми се коментират щото са ......

Прикачен файл

IMG_0786.JPG
IMG_0786.JPG (62.79 KиБ) Видяна 5925 пъти

Прикачен файл

IMG_0780.JPG

Тема "Разпределение на мебелите в спалня?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: