Вашето лично помещение
Моля за съвет как да подредя спалнята.
Тъй като чакам да ми се роди дете съм сложил примерни кошара и шкафче.
Вратата е с посока изток, а прозореца север.

Изображение
prascho - майстор
Привет,

Аз съм в сходно положение и да ти кажа, отстрани е съвсем различно и можеш спокойно да дадеш акъл /на чужд гръб :)/.

В твоя случай:
- аз бих разменил местана на гардероба и леглото. Влизайки в стаята в дясно да бъде гардероба. На мястото на гардероба в посока към прозореца бих сложил леглото с две нощни шкафчета. Там където е шкафа може да бъде ТВ шкаф или бюро според нуждите. Хубаво е достъпът до прозореца да ти е свободен. Не бих сложил легло под прозорец особено със северно изложение, дори дограмата да ти е върха.

П.П. Ако целиш бърз достъп до детето: вариант 2 - на мястото на кошарката и шкафа слагаш гардероба; на мястото на гардероба слагаш леглото; на мястото на леглото ти идва кошарката и ТВ шкафа.

Мойта мисъл е леглото да ти е срещу прозореца на стената с комина. Така тези 55 см както си посочил сега ще паснат идеално на нощно шкафче. Пък останалите неща може както от едната така и от другата страна.

Поздрави.
VLADO66 - майстор
Не е хубаво да слагаш леглото между прозореца и вратата.И какво е това легло,палавници такива :-D спалнята ми е 160/200 :wink:
размерите на леглото са габаритни. замислям се за смяна на леглото и шкафа или иначе казано на всичко.
prascho - майстор
Тъй като чакаш дете те съветвам да не се вкарваш в преразход. Ако мебелите изглеждат добре и могат да изкарат някоя и друга година се възползвай. Не виждам проблем в това, че спалнята ти е 180/215 :). Поздрави.
vanyata - напреднал
Гардеробът на мястото на спалнята, спалнята, опряна в стената срещу вратата, ще има място отстрани и за нощни шкафчета, а кошарката между гардероба и спалнята.
MrSpasov - специалист
Преди 18 месеца бях на тази чуденка. Само дето на мен ми се наложи, да сменя местата на хола и спалнята.
Защото спалнята е на север, а хола на юг.
Колкото по малко изкуствено отопление и охлаждане в помещението където е детето толкова по - добре.
Слагаш леглото на детенце да е към най - слънчевия прозорец , в най - слънчевата стая, дори да ти се наложи да направиш някой и друг компромис и да нарушиш собственото си удобство , защото твоята свърши :)

Тема "Разпределение на мебелите в спалнята?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: