Вашето лично помещение
Здравейте,

Поздрави от мен и предварително се извинявам, ако темета ми е разисквана преди.
Трябва ми легло с твърдо дъно (имам дунапренен матрак), но срещнах доста проблеми по магазините с намирането на подобно. Та и аз, барабар Петко с мъжете, реших да помисля да си го направя сам. Идеята ми е за две плоскости 80х100, повдигнати на регулиращи се крачета с височина около 60 см. Поради това че съм под наем, целта е инвестицията да е по-евтина.
Нещо от сорта, като на снимката, но с плоскост от долу. Каква трябва да е плоскостта (дебелина)?
Ще съм благодарен на мнения и съвети, както и дали е трудно и ценови краен резултат.

Прикачен файл

спалня.jpg
EDI - майстор
Защо с регулиращи се крачета.Размера на леглото не можах да го схвана, 800 мм ширина на 2000 мм дължина ли е.Най-евтиния вариант е дървена външна рамка, 4 дървени крака в ъглите на рамката и наредени дъски вътре в рамката.Продава се рендосан калиброван дървен материал, ако не разполагаш с машини.Виж на вилата какво направих, само дето ползвах матрак с рамка, нещо такова ли търсиш - viewtopic.php?f=17&t=23244 .
Размера е по матрака (1,60 х 190). Описал съм го наполовина. Както и да е матрака е проблема и затова идеята е за плоскост (твърдо дъно). Иначе начина ти е добър, но направя ли го така отивам на нов матрак.
EDI - майстор
Пак можеш да си направиш рамка и да си сложиш твърдо дъно - дъски, плоскости ПДЧ и други такива, после отгоре матрака, но няма да мине без средна опора при тази ширина от 160 см.
Поради причината, че нямам много опит съм се навил на предната идея с плоскостите. Ще го помисля и ще видя кое ще ми е по-лесно и по-евтино. Мерси. Други идеи също приемам
adler22 - специалист
За да направиш желаното от теб легло, трябва първо да направиш рамка на дунапрена,чамова примерно с няколко разпънки,после слагаш шперплат, щот фазера ще дойде тънък, под дунапрена, и след това всичко се тапицира, първо с някъв пикиращ плат, после с дамаска.Така си готов с матрака. След това вече сгобявяш леглото, както си го мислиш. Краката няма смисъл да се регулират, защото не целиш идеална нивелация. Ако пък имаш готов дунапренен матрак, т.е тапициран, задължително плоскостта, на която ще лежи трябва да е надупчена, за да се проветрява матракът отдолу.
hakama - специалист
Засега си мисля такъв вариант (100тина лв или с ламели ако е двулицев към 180лв).
http://www.brava.bg/osnova-za-ednolicev-matrak-rosmari
Но искам да спестя пари от леглото и да го направя. Споменатия вариант не знам до колко е стабилен.
Матрака който търся ще е двулицев или еднолицев - 120х200см


На село мисля, че имам дебели дъски, остава да се рендосат, което не знам колко ще ми струва?! При този случай ми е интересно краката как се правят/захващат, че да е стабилно? Искам да има отстояние от пода поне 10см - да забърсвам прахта. Нещо като това но с по-голямо разтояние - нещо има да му няма :)

От ПДЧ избягвам, въпреки че е най-лесно - заради изпаренията от лепилата/смолите.;
Сега спя на нещо подобно - супер проста конструкция (но не става с масив):
http://www.brava.bg/leglo-mamut-bez-chekmedjeta-dormeo

За обкова какво ще ми трябва и към колко ще ми струва?

Тема "Съвети за направа на простичко легло." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: