Вашето лично помещение
Здравейте проблема е следния ,от скоро се нанесох в апартамент (ново строителство)но когато легна да спя чувам съседите как си говорят ясно все едно са при мен в спалнята ,въпроса ми е каква изолация трябва да сложа на стената ,чудя се дали каменна вата и отгоре гипсокартон ,или нещо друго приемам всякакви съвети стига да се реши проблема .И горе долу да ме ориентирате за цени евентуално. Благодаря предварително
Вадим Владимиров - специалист
Младо семейство в панелен блок се занимава със секс, но жената е много шумна. На сутринта съседът им бай Иван прави забележка на мъжа:
- Виж какво, не знам какво правите но жена ти много вика!
- И какво да направя?
- Ами сложи и тиксо на устата!
На следващата вечер младежът слага внимателно тиксо на устата на жена си и почва като след първият тласък се провиква:
- Бай Иване, така добре ли е?
- Да - отговаря бай Иван. И така този диалог се води след всяко движение. По едно време бай Иван се провиква:
- Махни веднага тиксото!
- Защо бай Иване, нали сега не вика жена ми?
- А бе тя не вика, ама целият блок мисли, че чукаш мен!
:-D :-D
radius - майстор
Аз си правих една подобна стена с цел превенция от шум.
Картон с минерална вата и задължително УД профилите хванати през мека подложка към стените и пода. После разбрах, че с тежка каменна вата би трябвало да е по-добре. Нека се включат и спецовете.
prascho - майстор
Вадим Владимиров написа:
Младо семейство в панелен блок се занимава със секс, но жената е много шумна. На сутринта съседът им бай Иван прави забележка на мъжа:
- Виж какво, не знам какво правите но жена ти много вика!
- И какво да направя?
- Ами сложи и тиксо на устата!
На следващата вечер младежът слага внимателно тиксо на устата на жена си и почва като след първият тласък се провиква:
- Бай Иване, така добре ли е?
- Да - отговаря бай Иван. И така този диалог се води след всяко движение. По едно време бай Иван се провиква:
- Махни веднага тиксото!
- Защо бай Иване, нали сега не вика жена ми?
- А бе тя не вика, ама целият блок мисли, че чукаш мен!
:-D :-D
:lol: :lol: :mrgreen:
hladnia - специалист
kraimorskiq написа:
въпроса ми е каква изолация трябва да сложа на стената ,чудя се дали каменна вата и отгоре гипсокартон
Звука е вибрация на въздуха ,тъ ватата трябва да е дебел и плътен слой поне 50мм.
Но за мен е по добре стериопор ,но той е по скъп.
А и щом е ново строителство стените сигурно са с гипсокартон ,стената тухла четворка.
http://www.youtube.com/watch?v=IU4e4njmGKc
shotik - майстор
Цитат : Звука е вибрация на въздуха ,тъ ватата трябва да е дебел и плътен слой поне 50мм.
Но за мен е по добре стериопор ,но той е по скъп.


Не съм съгласен с теб и затова вземи парче стиропор ,50 х 50 см ,вдигни го на ниво на ухо и с друга ръка с пръсти удряй по него .Ще чуеш отчетливо ударите,но ако пробваш с вата на същия размер ,ще е съвсем друго,защото единия материал е твърд и предава звуковите вълни,другия е мек, с преплетени много нишки и не предава звуковите вълни.


Преди много години правихме звукоизолация на халета /павилиони/ в Киноцентър Бояна.Върху скара на стените наредихме стъклена вата 10 см дебела ,след това пуснахме рабица и я стегнахме към обтяжки,за да държи ватата и най -после пуснахме зелен плат от лебедките на тавана до земята.Тогава така се правеше,имаше и стиропор,но не се ползва. В студията за звукозаписи също се използва вата .

Тема "Звукоизолация на стената на съседите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: