• 1
  • 2
Вашето лично помещение
laary - специалист
Здравейте! Интересува ме някой има ли впечатления за разкрояване,кантиране и цени на ПДЧ в София.Дойде време да оборудвам дрешника на жената с рафтове, а се сещам само за SALEX.Някой ако има други предложения и е доволен ще се радвам да сподели! :prayer: :prayer:
vvg - специалист
Баумакс и практикер имат разкрой и кантиране като услуга...
bat_zdravko - специалист
Аз на два пъти ползвах Роси. Може да им пуснеш и онлайн поръчка, но после пак трябва да отидеш на място и да си платиш, преди да ти я пуснат за изпълнение.
prascho - майстор
Тъй като ми трябват рафтове за гардероб се отбих през "Роси" в Илиянци. Чесно казано впечатленията са ми доста скептични. Три жени, които приемат поръчки. Подават ти бланка, в която описваш какво точно искат да ти изработят. Оскъдно разясняват информацията в бланката. Излиза, че трябва да си специалист в мебелирането за да подадеш точната информация. Трябва да си избереш мостра, трябва да си прецениш сам размерите, трябва да си пресметнеш дебелината и разположението на детайлите по плота за да ти излезе най-икономично. Цена все още няма. Явно "мозъкът" е в офиса в младост. Занимават се само с рязане и кантиране.

Та в тази връзка ще ми трябват 50 броя рафтодържачи, 4 "минификсове" или там както се водят за да мога да си присъединя делитела. От къде да ги купя на дребно. Също така ми трябва инфо как се прави отвор за минификс. Най-вероятно с бормашина и фреза, но не съм сигурен. С каква дълбочина потъва фрезата в ПДЧ-то. Избрах си ПДЧ 18мм. От къде мога да си купя подобна фреза за бормашина?

Ето това ми трябва:
http://www.rosi.bg/minifiks---direkten-montaj-532.html

100 броя комлект за 10лв звучи добре, но на мен ми трябват само 4 бр. Също така диаметър Д1 на тези ф7мм. Измерих отворa на плоскостите в гaрдероба и той е 5мм. Този тип минификс ми ли ми трябва /като се вземе под внимание, че метала прави резба в ПДЧ-то/ или има по-малки минификсове завършващи на 5 мм.

П.П. Добре де. След като помислих малко, ще мога да си отговоря на горните въпроси като видя сфецификацията на елементите от гардероба довечера и картинката от линка горе:). Та свеждам въпросите до два:

Минификс се прави с бормашина /бургия/ и фреза?
От къде пазарувате на дребно?

Мда. След малко ровене в нета се оказа, че има и шаблони:
http://www.mashinite.com/offers/view/9301

Знаете ли къде може да ми разпробият 4 отвора за минификс в една плоскост в София??
maroka - специалист
Знаете ли къде може да ми разпробият 4 отвора за минификс в една плоскост в София??
Принципно във всеки един мебелен цех, отделен е въпроса дали ще искат :)
Но не вярвам да ти откажат за 4 бр. отвори - взимат по около левче на отвор, тоест всичко над 5 лв. си е рекет :D

Ако пък си притеснителен и те е срам да попиташ за това, мога да ти дам и директно един телефон. Човека няма да ти откаже.
Има цех, където можеш да си разкрояваш и кантираш на воля всичките прищевки на половинката ;)
шоп - майстор
в Димат Омега ще ти разпробият каквото ти трябва

ето темата ми , където ми нарязаха, кантираха и разпробиха над 300 елемента без нито една грешка

viewtopic.php?f=35&t=25421&hilit=+%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82+%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%B3%D0%B0
prascho - майстор
Мерси шоп. Има ли значение каква плоскост ще предпочета за вътрешни рафтове - Габровица, Егер, Водего, Кроношпан? И при рафт 980х530мм дали ще увисне при 18 мм?

направих символичен разкрой и би трябвало в една плоскост /3660х1830мм/ от 18мм да се съберат всички рафтове, които ми трябват без да се спазва фадера. Но пък ако трябва да мина на 25мм за дългите рафтове, то ще трябват половин плоскост на 18мми половин на 25мм.
шоп - майстор
Аз не съм професионален дърводелец и не съм работил с различните видове ПДЧ та. Когато купувах аз, Кроншпана бе на промоция, най-евтин и купих от него.

Фирмата си има компютърна програма за наместване на детейлите на един лист с най-малко фира, така че няма смисъл ти да смяташ.

Дали ще провисне рафта при дължина 980 мм зависи от натоварването. Вкъщи гардеробите са от метрови модиули и не са провиснали.

Успехи.
prascho - майстор
Днес посетих препоръчаната фирма от шоп. Допадна ми отношението и поръчах. Избрах плоскост Егер. Отношението към клиента е доста по-приветливо от "Роси"! Резултатът ще го видя след 3 седмици.

П.П. Едно уточнение. Работят само с цял лист!
  • 1
  • 2

Тема "Разкрояване и кантиране" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: