Вашето лично помещение
Celeborn - специалист
Здравейте, поставям завършващите щрихи на ремонтираната спалня, доста си поиграх да наглася MDF первазите без ъглови елементи (само на срез), но за съжаление част от стените и пода имат кривини, та неминуемо се появиха няколко малки пролуки между первазите и стената, които обаче са доста видими, тъй като и стените, и первазите са бели... т.е. тъмните процепчета си личат много. С пирончета е грозно, с лепило и допълнителни клипси не мога да затворя всичко идеално. Затова съм решил съм да мина със "силикон" (по-скоро акрил, разбира се) навсякъде по горния ръб на перваза до стената. Сега, в тази спалня имам 2 външни и 2 вътрешни стени. 2 са гипскартон, 1 е открита тухла, една е шпаклована тухла. Спалня е - неминуемо има влага, има чистене и удряне на первазите и т.н. Т.е. иска ми се да ползвам изпитан продукт - да става за боядисване, но да е леко еластичен, за да не цъфне пак след зимата. Нямам много опит със силиконите/акрилите, но досега ползвах 2 в друго помещение (за пукнатини и около прозорец) - един словенски, който много го хвалеха, и един Церезит на Хенкел CS7 - и двата жълтеят след изсъхване... а това е последното нещо, което искам :/

Ще се радвам, ако споделите от какво сте доволни при подобна работа!
kozl - майстор
Напълни ги с бял полиуретанов уплътнител. Може да се боядисва, достатъчно здрав и еластичен и значително по-скъп от акрила.
И толкова ли са криви стените? Мястото за захващане на первази избирам във вдлъбнатите места, за да може да се притисне перваза и да копира кривината на стената. С PVC-то няма проблеми, с МДФ не винаги става, защото са корави.
Chefo77 - майстор
Правилният отговор е акрил с цвета на первазите. Судал имат няколко цвята, Бизон също, Титан и те...
И следващият път избирайте вида на материалите според спецификата на обекта, като са ви криви стените и пода - само ПВЦ. Тези лумпени в Практикер например не се научиха на кого какво да препоръчват. Редовно се случва да изсерат някой отвратителен МДФ (защото на Кроно са си отвратителни по принцип) на панелка ...
prascho - майстор
Аз затворих фугата между стената и дървената дограма с това:
http://www.ceresit.bg/pdf/TDS_FT_101.pdf

Бял е. Не ми направи впечатление на следващия ден да седи жълто. Със сигурност се боядисва /тествано/. Еластичен. Би трябвало да ти свърши работа.

П.П. Като при всеки уплътнител/силикон// трябва да внимаваш при нанасянето. Само в местата на уплътнение. Играчка си е. Има го в сиво и черно. Трябва да се внимава в магазина.

Тема "Препоръчайте ми "силикон" за фугите на MDF первази" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: