Вашето лично помещение
VLADO66 - майстор
Не се плаши,не искам пак да правя реклама на Латекс ,там си пише какво как...и да ,не'запарват.
lov - майстор
radius написа:
Да попитам хора с преки впечатления "Спарват ли латексовите матраци" ? Ясно е, че пружината е най-проветрив, след това е дунапрена, но как е с латекса? Плаша се да не ме запарва. Отдолу, ще е само на ламелна рамка, т.е. ще е проветриво, но самия материал(латекса) си е непропусклив.
Избий си ги от главата тези рекламни простотии за пружинните матраци. Моите са на твърда плоскост защото все още не произвеждат ламелни скари дето да ми държат на килата.А първия за който писах по горе даже си беше залепен за основата и дамаската накована. Никакви скари и тем подобни защото тогава нямаше кой да ми дава акъл. Пък що го смених съм писал.
radius - майстор
Не знам какво да си избивам, ама не отговаряш на въпроса ми. Имам глава и с нея и мисля, та в тази връзка ми се струва логично като легна на една гума да ме спари. Затова и питам, тия които ползвате, да си кажете честно. Килата не са ми проблем.
lov - майстор
Не знам защо бъркаш пенолатекса с гума. Структурата и свойствата му са съвсем други от общите представи за другите латексови неща които сме свикнали да виждаме като ръкавици или презервативи и тем подобни..
Как да ти отговоря по убедително след като по горе съм написал че друго не мисля да ползвам за в бъдеще.

Не не запарва и дори е по добре от останалите матраци.

Дори изсмуква влагата и за това препоръчват да е на скара защото да може да се вентилира допълнително.
radius - майстор
Това за скарата е щото ще мухляса, нали е като гъба :lol: . Мисля, че си пристрастен, тъй като не вярвам да е чак по-добре от другите, относно спарването. Виж, ако кажеш че е малко по-зле, си стискаме ръцете.
Ако ти сложа 2 см ПЕНOлатекс на устата ще се задушиш, но ако ти сложа 2 см дунапрен - няма.
Благодаря за мнението. Почти съм готов да си купя.
Ако някой ще каже как изхвърлил латексовия матрак, щото лятото се будел облян в пот, моля да го направи сега.
lov - майстор
Може и да съм пристрастен но по на горе беше написано че само с излягането на някой матрак за 5-10 в някой шоорум не означава нищо.
Е няма как плътността е различна но едното може и да си го изядеш и нищо няма да ти стане. Да не говорим че ако се запали дунапрена отделя циановодороди и е страшна отрова. То може да няма проблеми с килата ама и сина също няма но след 5 години неговия дунапренов матрак стана на яма. Наложи се да си претапицирам и диваните които бяха пак с дунапрен но на същата възраст като първия ми матрак пак по същите причини. За много неща мога да направя компромиси за нещо по евтино но за това никога.
Това със запарването лятото може и да стане :x като ти метнат някой юрган от горе. За тогава си има други завивки пък и климатик :lol:
Chefo77 - майстор
То е съвсем нормално да бъде написано, когато не разполагаш с място, където да се види и пипне, камо ли пробва. :wink: Ей-това е неприятното на болшинството онлайн магазини.
На малките съм взел латексови матраци, и смело мога да заявя, че няма НИЩО ОБЩО между латекса и дунапрена. На вилата имаме голяма спалня, която ползваме със съпругата ми, когато сме там, върху старите матраци е сложено 2 на 2 метра парче 15-ина сантиметров дунапрен. Никога не съм успявал да се събудя наспан и без болки в гърба. На малките на леглата съм спал, всичко си е ОК. Техните са Латекс Корал (марка, модел), точно на Екон.
Но пък вкъщи спалнята ни е с ОСБ плоскост, отгоре с 5 или 6 см силно пресован дунапрен - разкош ... Неудобството на дунапрена е, че се пресова много и прекалено много предава формата на това, което е под него.
lov - майстор
VLADO66 написа:
Това е моя матрак,гледай дупките :wink: https://ekon-bg.com/bg/products/gotovi_ ... ___10_-120
:supz:
Точно от този модел са ми последните 2.
radius - майстор
Ъм то и аз този гледам.

Тема "И пак за матраците" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: