Вашето лично помещение
5kof - специалист
Здавейте! Със съпругата сме решили да си направим коледен подарък и сменим матрака на семейното ложе. И тя е започнала да чете най-различни промоции, оферти и т.н. Ще бъда много благодарен, ако някой скоро се е занимавал със закупуване на матрак да удари едно рамо с малко помощ и подскаже как стоят нещата към момента. Благодаря предварително на всички отзовали се!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Отивате в магазин за матраци и пробвате. Това кой-какво препоръчал е малко ... аз имам едни мечтания към матрак, ти други .... Нали затова има шоуруми :roll: Правете шоу!

Оу, грешка, за парите ставало дума
5kof - специалист
Уважаеми н_а. Не си спомням, а и не виждам в молбата си някъде да съм споменавал думите пари, цена и други неща свързани с финикийките знаци. Не са и водещето в моето питане. Но щом така т(В)и харесва, така си мисли.Не ми пречиш.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не те подкачам, коригирах се, защото споменаваш промоции и оферти. А за цени нищо не мога да кажа. Препоръката ми е базова и си важи и е с най-добри намерения
Късмет да имате в пазаруването и със здраве и удоволствие да си го ползвате!
lov - майстор
Писал съм го и в друга тема. .Матрак само от пенолатекс без никакви вложки и мемоари пяни..За разните му там пружинени или каквито е да е други материали не искам даже и да чувам.
Български производител с много добро качество виж цената може и да не ти харесва но спомена че нямаш ограничения. Та за да няма реклама дири гр. Бяла.
След като мачках един такъв над 20 години и не е мръднал мналата година купих за новите спални пак такива. Не че стария съм го изхвърлил но направих по големи спални а този замина за вилата.
Аз заради проблеми с гърба предпочитам по твърдите та даже си поисках по твърдо ядро от стндарното. Не отказват хората на всякакви изисквания на клиента без допълнително заплащане. И наистина човек трябва да опита за да разбере къде е раликата обаче само с едно полягване в някой шоурум няма как да стане. Другото удобство е че доставят и по куриери.
VLADO66 - майстор
lov написа:
Писал съм го и в друга тема. .Матрак само от пенолатекс без никакви вложки и мемоари пяни..За разните му там пружинени или каквито е да е други материали не искам даже и да чувам.
Български производител с много добро качество виж цената може и да не ти харесва но спомена че нямаш ограничения. Та за да няма реклама дири гр. Бяла.
След като мачках един такъв над 20 години и не е мръднал мналата година купих за новите спални пак такива. Не че стария съм го изхвърлил но направих по големи спални а този замина за вилата.
Аз заради проблеми с гърба предпочитам по твърдите та даже си поисках по твърдо ядро от стндарното. Не отказват хората на всякакви изисквания на клиента без допълнително заплащане. И наистина човек трябва да опита за да разбере къде е раликата обаче само с едно полягване в някой шоурум няма как да стане. Другото удобство е че доставят и по куриери.
И аз имам два такива,не са мръднали вече девета година и не ги давам за нищо.Единствено два пъти в годината ги обръщам.Леко са скъпички ама като си помисля че за това време щях да купя втори чифт,са евтини.
Chefo77 - майстор
5kof написа:
Уважаеми н_а. Не си спомням, а и не виждам в молбата си някъде да съм споменавал думите пари, цена и други неща свързани с финикийките знаци. Не са и водещето в моето питане. Но щом така т(В)и харесва, така си мисли.Не ми пречиш.
След като не са определящи, скачай на един Magniflex Virtuoso или поне на Magniflex Daytona (by Tonino Lamborghini) и се размазвай. В случай, че не ти се дават толкова пари, върха в средния клас са турските - на Яташ. Съжалявам, но българските са под тях.
Матрак не се избира по телефон, снимка, приказка и т.н. Матрак се избира на място. Защото комфортът е въпрос на предпочитания и специфика на тялото.
Това, което аз бих ви (със съпругата) посъветвал, е да не се спирате на еднолицевите и на тези с бонелните пружини.
Ако сте от Варна, бих ви пратил в магазинчето на брата, дори ще ви издействам отстъпка. Но ако не сте - е все тази откъде ще пазарите - не пробвате ли нещо, няма как да знаете дали ще ви удовлетвори или не. Защото предпочитанията на всеки са различни. Аз например спя на 8 см специален "дунапрен" върху ОСБ база и ми е адски удобен. Но на вас няма да ви хареса предполагам.
Аз пък да споделя, че който си мисли че с едно лягане върху даден матрак в който и да е шоурум за мебели и матраци ще избере най правилният за него матрак жестоко се лъжете. Всеки един човек и неговото тяло се напасват към новия матрак минимум за 2 седмици през който период дори много често може матракът да не Ви е удобен. Така, че матраците най-вече се избират според тяхната твърдост - мек, средна твърдост или твърд (ортопедичен). Меките матраци не са за предпочитане защото защото единственият + при тях е, че са меки но вероятността много скоро да се събуждате с болки в гърба е много голям, така, че е по добре да се насочвате към матраци със средна степен на твърдост (каквито са повечето) или към ортопедични матраци (твърди). За последните само мога да кажа, че който е избрал твърд матрак после не желае да легне на какъвто и да е друг матрак с различна твърдост. Ако Ви е необходим еднолицев матрак то задължително залагайте на тези които са с покет пружини или присъства мемори пяната, тези които са с пружини бонел не са добри тъй като ще дойде момент в който една сутрин ще се събудите с тел в г*а :) а тези които са само от дунапрени бързо ще им се деформира повърхността. За двулицевите матраци горе долу е същият принципа от какво да се пазите макар че там има модели които са изцяло от различни разновидности на дунапрена които са доста издръжливи най важното е при тях е да гледате гаранционното обслужване да започва от 5 години нагоре тези с по ниска гаранция не струват, и задължително ги използвате с подматрачна рамка за правилна циркулация на въздуха за да предотвратите мухлясването им! Цената на матраците не винаги е определяща! Тъй като доста от хората обичат да си "сверяват часовниците" преди да закупят даден продукт специално за матраци, легла и спални и продукти към тях може да извършвате това сравнение в магазин за матраци http://www.mattro.net
Надявам се да съм помогнал на някой и да е получил полезна информация от този пост!
Хубав ден и успех с избора!
Chefo77 - майстор
didi_M
Идеята на темата не е да се рекламира определен сайт. Прочетете поста ми и се замислете, дали не бих могъл към него да добавя и сайта на магазина, за който съм писал :wink: Който определено е по-зареден и има далеч повече предложения :wink:
Последна промяна от Chefo77 на ср фев 11, 2015 10:53 pm, променено общо 1 път.

Тема "И пак за матраците" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: