Вашето лично помещение
Dzver - специалист
имам направена замаска ,но имам да гоня ниво с коридора около 15мм
ако сложа ОСБ - няма да има проблем с ламината така ли?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Какви проблеми?
Dzver - специалист
отваряне на фуги
тропане..
zdraveca - специалист
За пода варианта с OSB не е лош, като ако има някакви много големи дупки може да ги запълниш с някакъв материал, цимент или лепило нещо а и дюбелирай плоскостите към пода. За шпакловката на фугите на ГК категорично ти препоръчвам хартиената лента( има една 70 метра мисля ще ти стигне) на кнауф (незнам дали има на други фирми) и като за новобранец зеления шитрок е отличен за всичко по картона(една бака от най-големите ще ти стигне), не дърпа бързо и се работи лесно, филма със сатена по-добре го забрави, не му е там мястото. Куфара не е нищо особено, използвайте само UD и малко CD този профил които казваш 10 см е или CW или UW това са за преградни стени, не че е проблем да ги сложиш на тавана, но не е нужно, те са значително по-здрави което на тебе не ти е необходимо. За LED осветлението, да ти кажа си е скъпичко и имай на предвид, че по документи водят лентите 5м аз купих 3 ленти от 3 различни места и бяха по 4,60-4,70 метра. Аз у нас си сложих RGB лента 5050 с 60 диода и съм много доволен, но то си е до парите. Сложих си и RGB лунички отдолу на куфара от тези масовите по 3 вата всичко е на дистанционно ключове нямам, но си е малко като дискотека, защото дистанционните се припокриват, но се свиква. Захранването го сложи някъде, на достъпно и проветриво място. Аз го сложих в коридора и пуснах кабел към спалнята, около 2,50-2,70м ми е отдалечено захранването от контролера, проблем няма. Значи 5 метра(с горната уговорка) лента с контролер 44 бутона и захранване около 100 вата, в български сайт ти е около 50--60 лв. Грунда преди латекса, използвай Боро 20, в никакъв случей дълбокопроникващ, той е за друго.
mupk0 - специалист
Благодаря :) Сега видях този клип:
http://www.misiamoiatdom.com/408-knauf- ... 0%B5%D1%81

Доста лесна работа :) Понеже съм си шпакловал почти всичко сам,това е като детска игра. Значи вече може да се каже,че всичко е тип топ :) Вчера обмислихме и решихме,че куфара ще е най-вероятно само на Северна и западна стена.По този начин захранването ми може да е под леглото или над гардероба като скрито един вид. В коридора при мен е доста непрактично.... :D

А за лентите...аз имам 2 стени по под 5м и ще поръчам 2 макари от по 5м :) Реално ще имам по метър и нещо излишък.
prascho - майстор
честито за жената :).

Аз бих разпределил мебелите по приложения файл.

Фугите на ГК задължително с лента и фюгенфюлер.
Шпакловах и с Ф2 на Кнауф и с зеления шиитрок. Зеленото чудо е много удобно. Шпакловах цели стени от ГК и вар с него. В два слоя без разреждане. Сега видях от клипчето много бърз начин за заглаждане. Може да опиташ и с него.
Боядисване - ползвах боята на вамак и съм изключително доволен:
http://www.vamak-ltd.com/vinilov_lateks.html

Грундът им е много добър изолатор. Направи върху шпакловката твърд и стабилен слой. С две ръце покрих добре. Направи ми впечатление, че разходът на грунд върху шиитрока бе по-голям от този при ф2. Разрежда се 1 към 3 и не отива много. Ползвах сатен и малко неолукс.

П.П. Гардероб 120 и то с жена е малък. Вземи поне 180см. На бюрото с ПС-то ти трябва светлина. Хубаво е да е откъм прозореца.

Прикачен файл

mupk0.JPG
mupk0.JPG (18.58 KиБ) Видяна 5184 пъти
mupk0 - специалист
Благодаря много...наистина добро мнение :) В момента шпаклованите и боядисаните ми стени с какъв грунд да ги намажа?Боята е няква тефлонова ,но забравих марката.Нещо май Weekend беше .... Върху стената зад гардероба ще играя пак червеното грундче на Боро+шпакловка+зелен грунд пак Боро и боя...но за другите стени не знам.Тук таме имам по някоя шупла,която ще обера :)
Lisko - майстор
На конкретните въпроси нямам отговори, но имам следните коментари

1. ПиСи-то в спалнята не е никакъв проблем - аз съм бил така доста години. Само трябва да спираш звука, когато жената заспи, инак някой ако ти прати месидж в скайпа или се отвори сайт с реклами дето сами тръгват - става "весело". Предимство се явява че преди интимни занимания може да пуснеш подходяща музичка.

2. Както вече са казали - перфектният метод да се реши кое къде е като се изрежат хартиени парченца в един и същи мащаб за всички мебели и се местят в габаритите на стаята (и тя със същия мащаб). Така сме правили и за много тясна кухня и за всичко - много по-лесно е отколкото наум да си представяш какво би станало ако това иде там, онова там, колко просвет би останал и пр.

3. Не ми харесва, че остава неизползвано пространство вляво от телевизора по-точно шкафа под него. Без значение дали ще има шкаф под телевизора или бюро, въпросното нещо трябва да опира в северната стена, инак си е чисто пилеене на пространство.
ivailokrustev - специалист
Здравейте! Някой може ли горе-долу да ме ориентира колко би излязъл цялостен ремонт на апартамент 40 квадрата?
alabal - специалист
Зависи какво разбираш под ремонт. Поне едно 10 000 лв приготви.

Тема "Моят първи ремонт в живота ... мисия Моята Спалня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: