• 1
  • 2
Вашето лично помещение
Здравейте и от мен!
Пиша тук с малко по-различен въпрос от започналия темата, а именно: наскоро открих че има няколко ПВЦ ламелни държачи на подматрачната рамка на спалнята, които са със счупени крачета (виж приложената снимка по-долу).

Изображение

В следствие на това две от ламелите (които иначе са здрави) се разместват при лягане и ставане и матрака "пропада" - изключително неприятно.
Реших да потърся в Интернет (четох форуми, гледах онлайн магазини, посетих и някои физически магазини за мебелни аксесоари и т.н.) откъде мога да си набавя подобни държачи за да сменя счупените, но нищо не успявам да открия... Дори не съм сигурен дали търся с правилните термини, тъй като в различни сайтове ги срещам или като "ламелни държачи" или "ПВЦ държачи" "Гумени обувки за ламели" и всякакви такива.... Освен това никъде не срещам да се предлагат само държачите - всички предложения са за цели подматрачни рамки.

На мен ми трябват обаче само 5 - 6 бр. държача, а не цяла нова рамка. Та въпросът ми е: Може ли някой да насочи как/от къде бих могъл да си закупя САМО държачи от подобен вид? (аз съм от Варна, но ако имате информация за други градове, също би ми било полезно).

Благодаря предварително!

//Edit (11.08.2015): Проблема вече е разрешен. Стана по следния начин: Вчера след като разговарях с дърводелеца, който е правил спалнята, научих и кой е производителя на подматрачната рамка (оказа се известна хасковска мебелна фирма), която за щастие има фирмен магазин във Варна. Отидох на място в магазина и обясних какъв е проблема, даже показах и счупения държач. Продавачката порови малко в склада и се върна с цяла торба пластмасови ламелни държачи от същия тип. Даде ми 5 броя (колкото бяха и счупените) да ги пробвам като даже и пари не пожела да вземе за тях. Освен държачи в същия магазин се продават отделно и дървени ламели. Днес възнамерявам да навестя пак магазина и да се запася с няколко допълнителни броя държачи и ламели, в случай че в бъдеще се повтори ситуацията.
emosms - специалист
На тези с по-разредените ламели - чупят им се ламелите.
За пластмасовите държачи да не говорим - но щом има части...
Като цяло изглеждат елегантно, но за здравина - може би тези с ламелите на гъсто да са ок.

В къщи сме само с някакви обикновени еднолицеви матраци и дървената рамка така е направена, че едва ли ще се счупи някога.
(Ако не скачам прав върху леглото.)
hakama - специалист
hakama написа:
Засилил съм се да взема лист дунапрен (35-40кг/м3) 14х130х205см , на мен ми трябва 120х200, но с оразмеряването излиза по-скъпо от заводския лист.
Чудя се дали да не си го оставя по ширина 130см и само дължината да скъся на 200см.

Доколкото знам, рамките без трегер са до 120см. Възможно ли е да се изработи 130см рамка - с по-гъсти ламели? Една фирма питах и ми отказа.
Не искам с трегер.

Легло нямам, ако е 130 ще го сковавам от дъски.
План Б:
Този тип легла с какво са под матрака - рамка или талашит?!

http://olx.bg/ad/izgodno-leglo-120-200-ID5uN78.html

Ще слагам двулицев и не знам как ще се закрепи подм. рамка? Този вариант ще ми е по-бърз и лесен.
maistorcheto33 - специалист
Аз с моята подматрачна рамка не съм имал проблеми, много е здрава и не скърца изобщо. Когато си я купих, разгледах Подматрачни рамки в Brava.bg и си избрах една с механизми, чрез които може да си я нагласяш. Ако избереш някоя, която е качествена, не мисля,че ще скърца или нещо подобно.
ivailokrustev - специалист
maistorcheto33 , и моята си я купих преди време от там и да чукна на дърво за сега не съм имал проблеми, качествени са.
dpp - специалист
sdslav написа:
Здравейте и от мен!
Пиша тук с малко по-различен въпрос от започналия темата, а именно: наскоро открих че има няколко ПВЦ ламелни държачи на подматрачната рамка на спалнята, които са със счупени крачета (виж приложената снимка по-долу).

Изображение

В следствие на това две от ламелите (които иначе са здрави) се разместват при лягане и ставане и матрака "пропада" - изключително неприятно.
Реших да потърся в Интернет (четох форуми, гледах онлайн магазини, посетих и някои физически магазини за мебелни аксесоари и т.н.) откъде мога да си набавя подобни държачи за да сменя счупените, но нищо не успявам да открия... Дори не съм сигурен дали търся с правилните термини, тъй като в различни сайтове ги срещам или като "ламелни държачи" или "ПВЦ държачи" "Гумени обувки за ламели" и всякакви такива.... Освен това никъде не срещам да се предлагат само държачите - всички предложения са за цели подматрачни рамки.

На мен ми трябват обаче само 5 - 6 бр. държача, а не цяла нова рамка. Та въпросът ми е: Може ли някой да насочи как/от къде бих могъл да си закупя САМО държачи от подобен вид? (аз съм от Варна, но ако имате информация за други градове, също би ми било полезно).

Благодаря предварително!

//Edit (11.08.2015): Проблема вече е разрешен. Стана по следния начин: Вчера след като разговарях с дърводелеца, който е правил спалнята, научих и кой е производителя на подматрачната рамка (оказа се известна хасковска мебелна фирма), която за щастие има фирмен магазин във Варна. Отидох на място в магазина и обясних какъв е проблема, даже показах и счупения държач. Продавачката порови малко в склада и се върна с цяла торба пластмасови ламелни държачи от същия тип. Даде ми 5 броя (колкото бяха и счупените) да ги пробвам като даже и пари не пожела да вземе за тях. Освен държачи в същия магазин се продават отделно и дървени ламели. Днес възнамерявам да навестя пак магазина и да се запася с няколко допълнителни броя държачи и ламели, в случай че в бъдеще се повтори ситуацията.
Колеги, имам същия проблем и моите изглеждат подобни...
Някой знае ли къде мога да се сдобия с такива - имам скъсани вече 7-8 в детската стая! Оказаха се адски слаби и се късат много лесно а подматрачната рамка е на 2 години!
Дали има вариант да направя от нещо или да се преработи се чудя....
Ако ги хвана със здрави видии към основата ламелите ще стане твърдо мисе струва... :?
Здравейте! Дайте информация от къде мога да си закупя пластмасови обувки за ламели? Аз съм от Варна, ако може име на фирма или онлайн адрес. Мерси....
пон дек 31, 2018 10:02 ammiro33bg написа:
Здравейте! Дайте информация от къде мога да си закупя пластмасови обувки за ламели? Аз съм от Варна, ако може име на фирма или онлайн адрес. Мерси....
Мога да ти дам информация за дистрибутори в гр. Варна на Камбо мебели, Хасково (това е фирмата, която е направила моята подматрачна рамка):
На тази страница https://kambo.bg/index.php?route=inform ... orelocator от падащото меню "Локация" слагаш отметка само пред гр. Варна и на картата се появяват локациите на дистрибуторите на Камбо в гр. Варна (под картата са изписват адресите им). Избираш си най-близкия до теб дистрибутор отиваш и питаш за ламелни обувки (аз посетих този представител: "Матраци Класик", находящ се на ул. "Отец Паисий" 37). Добре е ако си пазиш счупената ламелна обувка да си я носиш с теб за да видиш на място дали отговаря по размери на твоите ламели.
Успех!
  • 1
  • 2

Тема "Подматрачна рамка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: