Вашето лично помещение
Здравейте, искам да направя малък гардероб за дрешките на дъщеря ми, основно ще се използва за якенца и други дрехи на закачалки, затова мисля че дълбочина от 35 cm е достатъчна. Направих две скици, знам... не са перфектни, но се надявам да ми помогнете за някои размери, най-вече ме притесняват вратите. Искам вратите да влезнат под горната плоскост, мисля да използвам плоскости 10 mm, гардероба ще стои до скрин от такива плоскости, приемам предложения за панти, както и всякакви други насоки.
Прикачен файл:
1.jpg
Прикачен файл:
2.png Поглед вътре, лост за закачалки и малка етажерка, която не съм решил на какво ниво да е, добре ли е да бъде 2-3 см по-навътре, в смисъл да не е плътно до вратите ?
Въпроси:
Елементи 1 и 2 трябва да бъдат с размери 870x340, или бъркам?
Елемент 3 трябва да бъде с размер 350x750, като дълбочината може да бъде и малко повече, max = 400 mm ?
Елементи 4 и 5 - 730x350, като елемент 5 може да е 730x330 например ?
6 и 7 - тука ми е трудно, трябва ли да се предвиди луфт между двете врати ?

За сега май е това, сигурно изпускам нещо..., надявам да се ми помогнете ;) Благодаря предварително!
miliad - майстор
Размерите са по твоята скица и при 10мм дебелина на плоскоста. Размера на вратите е предвиден при кантиране с 1мм кант.
Дълбочината 34 см за гардероб е малка за този тип закачване на дрехите,но ти можеш да прецениш по размера на закачалките дали те устройва.
10 мм плоскост е проблемна за гардероб, защото не знам с какво ще я сглобите. Освен тънък винт 2,5х40 или 3х40 примерно с предварително разпробиване не се сещам друго.
За панта това:http://www.meritbg.com/mebelen+obkov/pa ... ne%20malka
Рафтоносачите трабва да се захващат с винт:http://www.meritbg.com/mebelen%20obkov/ ... 2%D1%80./2
Ако ще стъпва на земята -стъпка или краче някакво трябва да се предвиди.

За гръб нищо не съм писал-може фазер или от плоскоста с размер 750/880мм

Прикачен файл

Снимка0482.jpg
Снимка0482.jpg (108.46 KиБ) Видяна 1748 пъти

Тема "Помощ относно малък гардероб" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: