• 1
  • 2
Вашето лично помещение
pandov. - специалист
Здравейте . Незнам дали раздела е правилен за питането ми ,ако не е моля да ме извините. Решил съм да сменям дограмата на спалнята си и да сложа вътрешна изолация (стаята е 6м на 4м , живея на втория етаж строителството е тухла ), но немога да реша с каква ,сякаш клоня към PVC , но ще се радвам на някой съвет от по вещи в тази насока от мен хора. Дограмата ми е с южно изложение ,тип ''пистолет'' мисля че им викат.Три прозореца с размери 60/150 , врата 60/200 и едно малко прозорче над вратата 60/40 ,вече кой прозорци ще са отваряеми и кои не не съм решил .Това е едното второто е ,че трябва да сложа и някаква изолация на две от стените които се падат външни , едната стена е тази която остава около прозорците ,тя не ми е особен проблем мисля да сложа фибран или нещо по добро предложено от вас :) като дебелината не е от голямо значение (за изолацията става въпрос) Проблемно ми е изолирането на другата външна стена ,защото на таван има някакъв гипсов перваз (давам снимки за онагледяване) който е с дебелина около 6мм и ако сложа някаква дебела изолация ще стане супер грозно.да се отлепи перваза цял с цел залепването му наново след поставената вече изолация е невъзможно .Другия вариант е да махна всички первази , което не ми се ще. И третото е отоплението на тази стая , досега бях с печка на дърва и въглища , че е топло топло е, но е голяма мизерия, пушилки ,чернилки ,миризми и тн. След смяната на дограмата и изолирането на стените ми се ще да разкарам тази печка , но вариянтите за отопление са също много .Отпада вариянта за котел също и за камина и всичко свързано с радиатори тръби и прочие. Остава климатик или сега гледам някакви нови за мен поне ултравиолетови отоплители ,за които четох че е нужен киловат ,за да стопли помещение от 20-22 квадрата. Незнам ще се радвам много на мнения и препоръки от ваша страна.

Прикачен файл

SDC11061.JPG

Прикачен файл

SDC11058.JPG

Прикачен файл

SDC11059.JPG
mrdds - специалист
Здравей,
Преди 2г и аз правих ремонт.И аз като теб минах през тези дилеми.Нашият избор беше вътрешна изолация с каменна вата и гипсокартон на външните стени и тавана-така и така правихме скрито осветление, с разни фигури и т.н и макар спалнята да ни е северна ,стана една от най-топлите стаи в апартамента.Стените са гладки и прави и не се повреждат от лек натиск като при фибрана.
При теб стаята е южна и с един хубав климатик ще се отоплява и охлажда с най-голяма ефективност.
Препоръчвам ти да дадеш малко повече парички за хубава дограма,обков и стъкла.Аз заложих на евтина 5 камерна профилинк и малко ме е яд,защото е доста недодялана.
Сложи си максимална дебелина с по-широк стъклопакет-това изолира сериозно топлината.

Ще ти дам една готина идея,която на мен ми хрумна след като се нанесохме.Има едни инфрачервени плоскости,които се полагат под паркета-води се нано отопление,което харчи 200 вата на кв.м.Аз бих го сложил в празните места около спалнята примерно-там където са пътеките ,където няма да имаш мебели на това място.Стопляш си стаята с климатика,лягаш си-спираш климатика да не ти духа и шуми и си пускаш подовото,което леко ще поддържа температурата цяла нощ за да не се събуждаш на студено.В комбинация с изолация и хубава PVC дограма ще имаш максимален комфорт.А пък знаеш сигурно колко е готино да ходиш по топъл под след като си взел душ примерно.
Пандов - помощник
нека да събудя темата. Дограмата я смених преди 2 месеца , остана вътрешната изолацията на двете външни стени , та какъв вид изолационен материал да използвам . Да диша ли , да не диша ли , дебел ли , тънък ли , гипс картони и вати ли , честно казано се заплетох доста . Моля ви дайте мнение по въпроса
8180 - майстор
Пандов написа:
Да диша ли , да не диша ли , дебел ли , тънък ли , гипс картони и вати ли , честно казано се заплетох доста . Моля ви дайте мнение по въпроса
Червеното, над 5см.
Пандов - помощник
a кои материали са дишащи . Явно стиропора и фибрана не падат в тази категория , гипскартон и вата не ми се ще много защото ще се стесни доста стаята . Имам ли друг избор за тая вътрешна изолация ???
8180 - майстор
Подчертал съм ти "НЕ ДИШАЩ" - Фибран и производни.
Пандов - помощник
8180 написа:
Подчертал съм ти "НЕ ДИШАЩ" - Фибран и производни.
О да извинявам се . А твърдението ,че вътрешната изолация трябва да е дишаща (паропропосклива) ,за да няма конденз. доколко е вярно това. Най ме е страх не толкова от топлозагубите , а от това да не ми се появи някаква влага мухал и тн
8180 - майстор
Пандов написа:
А твърдението ,че вътрешната изолация трябва да е дишаща (паропропосклива) ,за да няма конденз.
Е НЕВЯРНО! Не само в случая - по принцип.
Само в този Форум съм счупил една клавиатура да обяснявам защо - приеми го на доверие, че ме мързи ПАК да пиша или потърси, или изчакай - има няколко колеги на противното мнение тук - да те окуражат, ако не ги видя. :)
Leon - специалист
8180 написа:
].....Само в този Форум съм счупил една клавиатура да обяснявам защо - приеми го на доверие, ....)
И ... поради това, че си счупил клавиатура за 5-8 лефа ти дава право да ръсиш мнения от нивото на месия ли?

п.п. Някои са чели твои постове в дира преди десетина години, когато "прохождаше"... в "занаята"!

:lol:
zaza14 - специалист
Нямам опит, само да споделя, че хора с такъв, даже издържали някакъв изпит пред Кнауф, препоръчваха гипсокартон + вата + паронепорпусклива мембрана от сорта на ОНДУТИС AL 150 /това по спомен в един др. форум/ :!:
  • 1
  • 2

Тема "изолация и смяна на дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: