Вашето лично помещение
Kondor1 - специалист
Наскоро ни монтираха нови мебели вкл и легло с матрак. Механизмът на матрака е с "амортисьор" (не знам такова ли се води в случая). За голяма изненада като се отвори едно, че стига до 45 градуса (очаквах по-изправено крайно положение), но по-лошото, че не може да стои сам на място, а трябва да се държи. Вижда ми се крайно ненормално - майсторите ще идват пак тия дни и ще им повдигна въпроса. Дали не е точно монтиран или амортисьорите са дефектни? Механизми отпреди 30 години с пружини държаха доста по-прилично.
radius - майстор
Има различни по тежест матраци и различни по сила амортисьори. Аз като си правих сложих 2х1000N което се оказа много за дунапреновия матрак. Виж ако е латексов, може и да е малко.
dadko - майстор
Слаби са амортисьорите. За моята спалня си поръчах механизми с 1200 N амортисьори. И пак са на границата- като се вдигне матрака и аха- аха да се затвори само'.
Kondor1 - специалист
Трябва съвсем наслука да са го избирали или по ниска цена. Не трябва просто да се крепи, а направо да държиш забележима тежест.
dadko - майстор
Амортисьорите се сменят с такива със същата дължина, но с повече нютони- и се оправят нещата
Kondor1 - специалист
Ако е само това ще го оправя. Възможно ли е да са закачили механизмите по-напред или назад и затова да не задържат?
Kondor1 - специалист
Сегашните се оказаха 750N. Не знам изобщо подбирали ли са ги или са сложили някакъв механизъм на принципа - същия е (външно) като другите.
dadko - майстор
Слаби са. Даже за единично легло. Слагай по- силни амортисьори. При моята спалня от тази тема- амортисьорите са (по спомен) 1200 N и са на границата.

Тема "Механизъм на матрак" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: