• 1
  • 2
Вашето лично помещение
hakama - специалист
Ще си правя матрак от дунапрен лист (висока плътност,син)=130х205см и искам да не го стеснявам до 120см (макс. размер рамки без напречена греда), дали някъде в София мога да поръчам на 130х200см със същата здравина? Искам да използвам максимално размера в ширина.

Дали ще издържа и натоварване от двама души (2х 60-65кг)?

Мислех си и за варианта спалня 150/160х200, но ще трябва да взимам матрака вече от магазин, готов и ми идва твърде скъпо. Искам да мина с 200-300лв. поне персон и половина.

Само се чудя дали да му добавям и мемори слой 4см (още 70лв) ?
Идеи с какво да го обвия първоначално дунапрена?
шоп - майстор
viewtopic.php?f=35&t=25421&hilit=%D0%BF%D1%8A%D0%BB%D0%BD%D0%BE+%D0%BE%D0%B1%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5+%D0%BD%D0%B0+%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82&start=60

виж аз как съм го направил рамка и матрак
От гледна точка, че аз съм 110 + кг харесвам всичко да е здраво. Можеш да сложиш и усилващи крачета
Успехи
prascho - майстор
Има няколко неща в конструктивно отношение, които не ми хареса при мебелите на шоп :). От гледна точка на логика, при реализиране на цокъл на мебел, при сдвояване на детайли и долни кухненски шкафове аз съм действал по различен начин. Браво за желанието и ентусиазмът. Най-важното е мебелите да издържат при експлоатацията на наемателите. Цената за количеството сдвоени мебели е направо нищожна. 2000лв мебели за цял апартамент е направо без пари.

П.П. Всеки винт си има свое предназначение!
hakama - специалист
Интересува ме къде могат да ми направят по-нестандартната рамка и да си купя цип за калъфа - 5м.
Искам максимално да диша.

А "Леглото" на първо време ще са 4ри трупчета в 4 (или 6 точки) захванати с рапиди за рамката, за да е на поне 10см от пода (за миене и комфорт) :roll:
hakama - специалист
Остана да поръчам спалнята от масив... и рамка също (144х200), както и да ушия калъфа. Още не съм намерил материал, с който да покрия дунапрените и меморито и след него външния калъф да сложа. Май няма да слагам нищо, но искам да има и някаква "възглавница" между тялото и мемори пяната или дунапрена (на обратната).

Матрака стана 24см (три пласта) и малко попрекалих май. Та спалнята ще трябва да я снижавам по проект още.

- по принцип с такива стърчащи глави ме дразни, дори и да са скрити с нещо... да държа ли да е със метална сглобка и има ли опасност да скърца и как се решава проблема? Според мен това с винтовете хем е по-трудно за разглобяване хем е по-грозно. Не вярвам да оскъпи кой знае колко с четири жлеба (не знам ка ксе казва).
примерно легло

2. Трябва да обзаведа една стая... а леглото и матрака са в критично състояние... Спрях се на този размер, като най-универсален.
Харесах това буково легло /90х200см/ на старо /70кинта/, много добро, както и матрак отделно (пак на старо - латексов вероятно).
- без подматрачната/
Прикачен файл:
106093497_1_585x461_leglo-90-200-gr-sofiya_rev009.jpg
леглото
106093497_1_585x461_leglo-90-200-gr-sofiya_rev009.jpg (30.81 KиБ) Видяна 2981 пъти
Но и рамка трябва да взема, а тя е 60лв. Та става към 200лв/
Чудя се дали не може да я скова рамката - на село има материал? Не се търси супер ергономия. Все пак сегашното е в пъти по-зле.
ПП: Сега попаднах на това в Икеа (само 30лв)
http://www.ikea.bg/bedroom/Mattresses/B ... /90160211/

В краен случай ще взема някое с твърда основа (еднолицев), но те са предимно пружинни...
Намери ли вече подматрачна рамка, защото миналата година и аз има такъв проблем и ако още имаш нужда ще ти пусна линк да видиш моят избор.
hakama - специалист
Още съм на ниво избор на фирма за поръчката...
рамката не съм я мислил. Ако е дървена - подай :)
Извинявай за забавянето. Ето го моят избор https://www.intermatrak.com/podmatrachn ... l-standart
И като цяло съм доволен от марката. Успех и дано съм бил полезен :)
hakama - специалист
Скъпи ми се виждат.
Търся изгодно дървена подматрачна рамка 144х200см (с трегер) в София.
Ами съжалявам, че не успях да помогна. Ако случайно някъде видя нещо, ще ти пратя :)
  • 1
  • 2

Тема "Подматрачна рамка 130х200см (без трегер)+правен матрак" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: