• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Вашето лично помещение
lov - майстор
То има и другото маркентингово залитане на цените. Виждате ли био мио и не знам кво си и трябва да струва по скъпо защото е такова. Нищо че реално материалите са по евтини.
А ИКЕА никога не ми е била някаква база за сравнение особенно с цените им у нас. те са толкова измислени че по някога граничат с безумия и не знам дори как за много стана като еталон за качество. Точно като във вица за китайското са. Ако не се сещаш ще ти го припомня:

-Китайците имат 32 степени за качество ама българските търговци успяват да внасят само 33-тото. :lol:

Та ИКЕА са нещо като нашите търговци.За даден пазар поръчката се прави при различни производители и съответно с различно качество и цена. Даже и срам нямат смятат за хептен балами. :x
Фърбата - специалист
Мъж се прибира от командировка. Вечерта си лягат и мъжът казва:
- С кой си ми изневерила!?
А жената си псува наум:
- Д*йба тия матраци с мемори пяна д*йба!!!
VLADO66 - майстор
Това вече не е виц.Ей го правилният матрак :-D http://www.standartnews.com/lyubopitno- ... 29867.html
torbalan - Дървен философ
lov написа:
... А ИКЕА никога не ми е била някаква база за сравнение особенно с цените им у нас. те са толкова измислени че по някога граничат с безумия и не знам дори как за много стана като еталон за качество...
Доста съм обикалял по магазини, преди да купя нещо от ИКЕА. Ако обичаш посочи нещо на сравнима цена и със сравнимо (даже не смея да напиша по-добро) качество от стоките в ИКЕА?

Хайде да почнем с матраците?

Че лекой май се поизложи...
lov - майстор
Никак не съм се изложил а и малко не си ме разбрал правилно. Много неща които се продават на вънка пак в магазините на икея са на по ниска цена от колкото тука в България. Е вярно разликата е малка но дразнеща а и да не би да плащат по високи заплати и данъци. И от към качеството на едни и същи неща продавани на вън също имат понякога разлика. Сега няма как да почна да правя сравнение защото продуктите са не са еднакви. И всичките тези впечатления са ми след като отвориха първия у нас. Е ми влязох видях как се гаврят с нас и повече не съм стъпвал а и май няма да стъпя повече. Може би другия месец ще съм на вънка и ако ми остане време ще се опитам да снимам в един извън България и тогава ще говорим.
torbalan - Дървен философ
Остави това на вънка.

Давай примери с магазини в България, че да сравняваме...

Защото тук на същата цена, дето ще го купиш от ИКЕА, се продава пълен боклук, дето за нищо не става...

Да, масата и столовете във всекидневната ми не са от ИКЕА, ама са 4 пътипо-скъпи от най-скъпия аналогичен комплект в ИКЕА...

Само че те се ползват ежедневно и по много. За това искам да са ми приятни, здрави, красиви (по моите разбирания) и удобни... Произведени са в България.

А за нощните шкафчета и леглото в спалнята, дето ги виждам по веднъж на ден (а често пъти си лягам на тъмно) не виждам никакъв смисъл да се изцепвам с много пари...

При първото ми влизане в ИКЕА и аз бях възмутен. Реших, че е много скъпо и с ниско качество...
Два три пъти ходих още да зяпам само, като в същото време обикалях и останалите магазини. Гледах не само евтини. Влизал съм и в разни, дето едно кухненско обзавеждане струваше повече от малък апартамент по центъра на София...

ИКЕА много правилно са се позиционирали. Не можеш да купиш нещо, което те предлагат за същите пари и със същото качестов...

А за това, че цените тук са различни - ами различни са. В ИКЕА влизам да пазарувам веднъж на година - две, че и по-рядко... А водка си купувам три пъти в седмицата... Та в този ред на мисли се радвам, че цената на водката у нас е два пъти по-ниска от цената и "на вънка"...
lov - майстор
Тъй, тъй дойдохме си на думата. :)
Е само че аз може и да залитам и в другата крайност. Освен кухненските маси и столове държа и спалнята да ми е здрава и не да ми скрибуца и после да се гледаме на криво с комшията от долния апартамент. :lol:
И другото е че държа да са на правени по размера който най добре ми пасва на стаята а не да обикалям като гламав с метъра по магазините и да се чудя това ще се събере ли тука или как да го обърна че да стане. Ще кажеш луд за връзване но сега си направих равносметка за апартамента в който съм сега. Освен кухненската маса и една в зимната градина още една в хола и столовете друга серийна мебел нямам. Две спални дивани и всичко останало съм си го поръчвал по размер качество и разцветка каквото аз искам. Та за това малко ще ми е трудно да ти кажа какво има като мебели по нашите магазини и да правим сравнение. Пропускам това мероприятие с обикалянето и губенето на време. :lol: Евтиното винаги ми е излизало по скъпо изключая инструменти еднодневки които я го ползваш няколко пъти в годината я не. :cool:
Опс щях да излъжа забравих шкафчето с огледалото в банята от разпенено не знам какво си беше :) То май единствено дето си пасна като готова серийна мебел и една тръбна стойка за телевизор ама тя ще замина за боклука щото им отмина времето на големите щайги..
VLADO66 - майстор
Миналата седмица трябваше да купя бързо три еднакви маси и викам си че в ИКЕА ще ги има, грънци освен един модел над 600лв.Давай да видим плотовете- от 4 десена има само в черно.Хубуу, давай ги.Искам и крака, пак грънци- от всички видове с начална цена 20 лв. за брой, нямаше повече от 4 бр. Взимам плотовете / с хартиен пълнеж и прилична цена/, отивам в Роси и взимам същите крака които бях харесал в ИКЕА за 8 лв. бр. Та мисълта ми беше, гръцки собственици- високи цени,почти никаква наличност( като другите мебелни магазини) и съмнително качество.
torbalan - Дървен философ
VLADO66 написа:
Миналата седмица трябваше да купя бързо три еднакви маси и викам си че в ИКЕА ще ги има, грънци освен един модел над 600лв.Давай да видим плотовете- от 4 десена има само в черно.Хубуу, давай ги.Искам и крака, пак грънци- от всички видове с начална цена 20 лв. за брой, нямаше повече от 4 бр. Взимам плотовете / с хартиен пълнеж и прилична цена/, отивам в Роси и взимам същите крака които бях харесал в ИКЕА за 8 лв. бр. Та мисълта ми беше, гръцки собственици- високи цени,почти никаква наличност( като другите мебелни магазини) и съмнително качество.
Мистика. Аз като купувах плот и крака - имаше всякакви и по много. При това на цена от 20 лева за 4 броя.
По 20 лева за крак може и да е имало, но не помня...

Аз тоз модел харесах...

Я покажи от Роси какво си взел за 8 лева?

Може би това...

Относно наличността - трябваше да купя бюро и креват за квартирата на големия син... В Ловеч се отказах изобщо да търся. Отидох направо в Плевен. След целодневно обикаляне се примирих, че ще е какво да е. За качество изобщо не можеше да става дума. Не можах да намеря налично легло, матрак и бюро.

Е в ИКЕА имаше всичко. А за никаква наличност - направо е смешно. Май не сте минавали през склада им.
Chefo77 - майстор
Торбалане и всички други, залитащи по манията "Икея": Този магазин не продава нищо друго, освен така наречената " конфекция". Хубавото му е, че отделните компоненти могат да се комбинират свободно и че стоките са с нетолкова лошо качество. Това е. Ама да тръгнете да го превъзнасяте... :wink:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Избор на матрак" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: