• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Вашето лично помещение
eshk0 - специалист
Благодаря за коментарите, в крайна сметка тези два матрака, които споменах по горе, добри ли са или не? :)
Защото от мебели Мондо много ги хвалят, също така поръчах си ъглов диван за хола (с 2 години гаранция), и то било производство на Нани. А за матрака дават 10 години гаранци... Гаранция-Франция :-D
torbalan - Дървен философ
В повечето магазини хвалят това, което им носи най-голяма печалба... В общия случай нещо скъпо и не твърде качествено...

То не че в ИКЕА не е така, но те си поръчват всичко за себе си. Та се надявам всяко нещо, дето са поръчали да им носи печалба...
radius - майстор
Абе имам едно усещане, че латекса спарва, но може и да е на психична основа. :headbash: Ще видим като поспя в жегите как е. Ще мога да сравня и с покет пружинен на Парадайз и с дунапренен на Дон Алмохадон.
radius - майстор
Ама и ти като един латексов фанатик си се запътил натам :lol: .
lov - майстор
:-D

Да оставим на страна майтапите с асоциациите с материала. Щото от там май идва тази предубеденост.

Убеден съм че ако ти подадат под масата за да не виждаш кое какво е дунапрен или латекс и те попитат кое ще избереш като материал със сигурност няма да избереш дунапрена.
Но щом казваш че ще имаш възможност да пробваш ще чакаме и отзиви. Няма смисъл да си чешем пръстите по клавиатурите. Хора различни и вкусове също.
Последна промяна от lov на чет апр 21, 2016 2:04 pm, променено общо 1 път.
torbalan - Дървен философ
lov написа:
...
Убеден съм че ако ти подадат под масата за да не виждаш кое какво е дунапрен или латекс и те попитат кое ще избереш като материал със сигурност няма да избереш дунапрена.
Но щом казваш че ще имаш възможност да пробваш ще чакаме и отзиви. Няма смисъл да не си чешем пръстите по клавиатурите. Хора различни и вкусове също.
Аз в момента имам пеноменонезнамкаквоси, два дунапренови и един с индивидуални пружини.

Всъщност, върху пружините има няколко слоя от друг материал...

Определено най-много ми харесва този с пружините. Между дунапреновия и латексовия разлика не мога да направя, защото и двата съм ги избирал "средно твърди".

Сравнението не е много честно, защото тези от латекс и дунапрен са по около 18 см. дебели, а този с пружините май беше 27

На теория разлика би трябвало да има в бубулечките, дето се въдят вътре (в матрака, а не в главата ми). Търковците казват, че пружините се проветряват и задържат по-малко акари, което не може да бъде казано за латекса и дунапрена. Това била причината на по-скъпите дунапренови и латексови матраци да се правят най-различни дупки и релефи.
radius - майстор
Специално за латексовите, дупките са за проветрение и регулиране на твърдостта в определени зони.
lov - майстор
Те нашите прародители не са чували за акари и всевъзможните му там бабалюги. Дюшека, чувал пълен със слама или сено а във възглавниците и малко подбрани билки и са си спели щастливо без да има притеснения за разни болести. Сега тепърва осъзнаваме вредите от изкуствените материи и почваме да се завръщаме към естествените продукти. Не съм по католик от папата и да съм се вманиачил до крайности като в оная реклама дето си носеха дюшека като ходят на гости с преспиване. :lol: Но все пак около 1/3 от целия си живот го прекарваме имено в леглото и компромис там не бива да се допускат заради разните му маркетингови трикове. И всеки е с правото си да избира. А тука само споделяме лични впечатления.
torbalan - Дървен философ
lov написа:
Те нашите прародители не са чували за акари и всевъзможните му там бабалюги. Дюшека, чувал пълен със слама или сено а във възглавниците и малко подбрани билки и са си спели щастливо без да има притеснения за разни болести. Сега тепърва осъзнаваме вредите от изкуствените материи и почваме да се завръщаме към естествените продукти. Не съм по католик от папата и да съм се вманиачил до крайности като в оная реклама дето си носеха дюшека като ходят на гости с преспиване. :lol: Но все пак около 1/3 от целия си живот го прекарваме имено в леглото и компромис там не бива да се допускат заради разните му маркетингови трикове. И всеки е с правото си да избира. А тука само споделяме лични впечатления.
ИКЕА предлагат същия, като моя матрак, изработен изцяло от естествени материали, но е почти два пъти по-скъп...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Избор на матрак" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: