Вашето лично помещение
jorove - помощник
Колеги, моля за помощ. Решил съм сам да си сглобя една спалничка. Купих си матрак двулицев + подматрачна скара на Росмари.
Размера на скарата ми е :
широка 143.5см.
дълга 199см.
Ако има някой който да ми каже точни размери за разкрой ще съм му много благодарен.
Идеята ми е спалнята да е от по 2 царги- една висока примерно 25 или 30 см., а друга да захлупва върху тази
Ще имам повдигащ механизъм ако това има значение
Трябват ми размери за дългите и късите царги и коя как да застъпва.
Ето такова легло ще е горе долу :
Изображение
nikolovvd - майстор
Че ти имаш най-важните и скъпи компоненти на спалнята!
Що се занимаваш с глупости, след като само дъските на спалнята започват от 90-100 лв.
Харесай си някоя 144/200, купувай/поръчвай и сглобявай. Само 5 дъски са!
Делян - специалист
Много лесна за направа спалня. Особено като имаш подматрачната рамка и матрака. Мериш, пресмяташ и действаш. Ето такава си направих аз преди 3 г. и от тогава я използвам за спане и още нещо... :wink:

Прикачен файл

3-spalnia33.JPG

Прикачен файл

shema-leglo2.jpg
jorove - помощник
nikolovvd написа:
Че ти имаш най-важните и скъпи компоненти на спалнята!
Що се занимаваш с глупости, след като само дъските на спалнята започват от 90-100 лв.
Харесай си някоя 144/200, купувай/поръчвай и сглобявай. Само 5 дъски са!
Колега, цветово не ми харесват купечките спални пък и си направих гардероб с плъзгащи врати и затова леглото трябва да ми е този цвят
jorove - помощник
Делян написа:
Много лесна за направа спалня. Особено като имаш подматрачната рамка и матрака. Мериш, пресмяташ и действаш. Ето такава си направих аз преди 3 г. и от тогава я използвам за спане и още нещо... :wink:
Благодаря за отзовалите се, пресматнах нещата, дал съм за разкрой пък да видим какво ще се получи ;)
nikolovvd - майстор
Така си и мислех, че проблема е цветен! :-D
Голяма част от производителите работят с ограничена номенклатура на материала, просто защото цената е по-ниска, когато работиш с големи количества. От друга страна можеш да си избереш качествен материал, като дебелина на плоскостите, а при наличие на механизъм за вдигане, това се оказва много важно.
Lisko - майстор
Деляне, май леко си се отклонил от чертежа ;-) или преградките са се разместили от много спорт. :-D
nikolov333 - майстор
Просто не е могъл да я сложи на мястото от чертежа, понеже не е предвидил, че механизмите за повдигане ще му пречат.. :idea:
Делян - специалист
Дааа, чертежа съм го правил преди да купя механизмите, затова се наложи промяна в движение. Ама то ако всичко върви по мед и масло, да ти таковам и работата :lol:

Тема "Размер на спалня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: