• 1
  • 2
Вашето лично помещение
Правят ми спалня от масив -170 широка за матрак 164/190. Ще има 4 чекмеджета отдолу.

Ако чекмеджетата са на водачи могат да са само 60 см дълги и остава неизползвано място. Ако са на колелца, тогава ще лежат на земята но ще са по-дълги (80см вместо 60см. Дълбочината и в двата случая е 35см, ширина 73см.

Въпросът ми е кое е по-добре- чекмеджетата да са на водачи или на колелца? Заслужава ли си да са на колелца за да са по-дълги и да събират повече?

Благодаря предварително!
Чираче - майстор
Правил съм собствена спалня преди доста години. Раклата от долу е на колелца с лагери, търкалящи се по ламината. Издърпва се в двете посоки от леглото.

Прикачен файл

spalnq.jpg
spalnq.jpg (27.33 KиБ) Видяна 3475 пъти

Прикачен файл

rakla.jpg
rakla.jpg (30.67 KиБ) Видяна 3475 пъти
Благодаря за снимките. Изглежда много удобно. Аз ще имам 2 чекмеджета от всяка страна. Ако са на колелца, може ли да има и водачи? Аз имам чекмеджета под единично легло на колелца и се клатушкат настрани при отваряне. Нямат стабилност.
Чираче - майстор
Колелцата трябва да са на лагери, иначе от износването се клатушкат. Моята спалня е метална, но отвън не личи.
Добре. Тези чекмеджета ше са големи и може да натежат като сложа неща вътре. На колелца (с лагери) е по-добре или на водачи? Кое ще е по-удобно и по-здраво според вас?
А, и ми казаха от фирмата, че ако са на колелца ще сложат стопери да фиксират чекмеджето. Това какво значи?
Чираче - майстор
На колелца с лагери е по-добре. Аз всичко правя здраво и функционално. А стоперите излишно ще оскъпят спалнята. Ако пода е идеално хоризонтален, може и без тях.
maistorcheto33 - специалист
Чирачe, много добре се е получила спалнята. И аз мисля, че с колелца е по-добре.
Чираче - майстор
maistorcheto33 написа:
Чирачe, много добре се е получила спалнята. И аз мисля, че с колелца е по-добре.
Тая спалня вече не е моя. Продадох апартамента, а с него и спалнята
kolcho - специалист
Чираче написа:
На колелца с лагери е по-добре. Аз всичко правя здраво и функционално.
Така е! Само една забележка по функционалността - добре е чекмеджетата да са около 35-40 см по-къси от дължината на спалнята в посока гърба, за да може вляво и вдясно от нея спокойно да се разположат нощни шкафчета така, че да не пречат на отварянето на чекмеджетата!
Успех!
  • 1
  • 2

Тема "Чекмеджета под спалня- на водачи или с колелца?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: