Вашето лично помещение
Здравейте отново :)
Ако вече сте разгледали предишната ми тема ще се досетите , че съм този с панелния апартамент в кв.Южен гр.Пловдив.
И сега от какво се нуждая :
1,Цялостна шпакловка ( таван и стени) - няколко ръце - по преценка на майстора
2.Обръщане на прозорци ( дограмата е сложена вече ) - с труд и материали на линеен метър
3.Частична подмяна на електрическата инсталация
4.Шкурка и боя на вече шпаклованите стени
5.Циклене , лакиране и фугиране на стар но доста добре изглеждащ паркет.
т.е да и останат само мебелите да се наредят.

Приложено изпращам една доста грозна скица , която надявам се да ВИ ориентира :)

Основният ми въпрос е - реален срок за изпълнение , цена ( покупка , доставка на материали и труд) и качество на работа.
Като цяло всичко по апартамента ще бъде среден клас , но ми се иска парите които ще спестя от материали да ги дам за качествена услуга.

Благодаря предварително.
P.S : Ако не е проблем , може да ми се спомене и груба цена по точки 1, 2 , 4 , 5 за съседната стая :)

Прикачен файл

New Doc 10_1 (1).jpg
nikolov333 - майстор
Виж сега..Минал съм по-тоя път и смятам, че главното е да не започваш ремонта със "сметки без кръчмар".
Намери си ВиК и фаянсаджия, електротехник и бояджия и коментирай цените и задачите с тях. И дано да си късметлия , че в тоя сезон сега ще е късмет да случиш на някой читав без работа.. Без пари не става, така че си приготви 10-тина хилки като за начало, а като свършат ще прецениш, колко още ще трябват до края.. :idea:
Здравей ,
благодаря ти за коментара и насоките.
Всичко описано от теб ,вече съм го направил макар и частично т.е консултирал съм се с голяма част от майсторите по различните дейности. Въпроса ми основно остава как точно протича цялостната подготовка, стъпки и изпълнение.
Относно "майсторлъка" ми е пределно ясен , че е като клетвата " Майстор да ти влезне в къщата" :D
Също така бюджета за мен има значение , не толкова от спестовна гледна точка , а искам да комбинирам човек / група хора / фирма която да извърши всичко за да имам определена отстъпка и гаранция.
Практиката ми е показала , че комплексните услуги са на реална цена и сравнително добро качество , а и в панелен блок от 70те не ми се иска да похарча същата сума за която съм го закупил.

Най - важното за мен е как се започва дадения ремонт ( стъпките ) , защото беше ми дошъл един философ , който ми обясняваше как за спалнята ( с посочените размери ) ще ми вземе 1500-2000лв само за шпакловката с намаление на материалите , защото ползвал отстъпка.
Също така се наслушах как паркета се прави , преди шпакловката и още истории достойни за роман.

Надявам се че прекалено дългите постове не ВИ отегчават като четете , но ми се иска да бъда максимално ясен , за да получа максимално най - точни отговори.

Поздрави ! :)

Тема "Основен ремонт на спалня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: