Вашето лично помещение
miliad - майстор
Не е добре конструиран гардероба.
Избери си материал и цвят и съобрази детайлите с дължината на плочата.
Представи си образно как ще сглобиш гардероба( легнал на земята или прав) и ще го вмъкнеш в нишата.
Премисли си разпределението, и тогава вземи решение за конструкцията.
Това ще ти даде и решението за обкова - винт или минификс.
Дълбочина 65 -70 макс.
Тези крака не са за гардероб. Тежестта при гардеробите се предава на страниците и вертикалните делители, те носят тежестта и краката се хващат за тях или под тях.
ykornx - помощник
Благодаря на всички за идеите и съветите. За сега в крайна сметка се спрях на варианта на n_a за коридорчето с рафтове от двете страни. Започвам да го мисля и като го поначертая ще го постна за да го обсъдим и да видим какво ще излезе в крайна сметка.
prascho - майстор
Е ти ме уби. Какво има да му мислиш. Два правоъгълника. Този с рафтовете на 30 см го разделяш на три /с два делителя/, а този с дълбочина 55см го разделяш на две /с един делител/. Може да се помисли и за някакви чекмеджета и толкова. Няма да правиш космическа станция, а гардероб :).

Ето ти примерен вариант. Горе в по-тъмното рафтовете трябва да са фиксирани. Макар, че като се замисля 36см е малко като широчина и в този случай левия може да се направи от две части. Горната /надстройката/ да е без делители само с един двоен рафт 2х18мм на 1100мм. Ще имаш две големи отделения за големи неща.

Прикачен файл

IMG_1893.JPG
IMG_1893.JPG (95.34 KиБ) Видяна 3089 пъти
prascho - майстор
това е по-реалистично. Лостът в левия гардероб е 30см и е перпендикулярен :). Колкото е по-просто, толкова е по-надеждно. Железен закон ;). Делителя независимо откъде почва, трябва да стъпва на дъното, въздухът не го крепи. Като се замислиш закона на гравитацията е в сила и при мъжете :). Като няма какво да го крепи увисва :-D .

Прикачен файл

IMG_1895.JPG
IMG_1895.JPG (97.49 KиБ) Видяна 3088 пъти
ykornx - помощник
:-D Хахаха, е как кво има да му мисля, няма после жена ми да ме бие с пдч-то по главата, трябва да се консултирам с нея и да се види дали сме на едно мнение ;)
Та това имах в предвид, сега като го начертая ще го сложа да видим....
А, това лявото мисля да е 40см дълбочина и да са 2 отделения - 40 см и останалото ;)
Ама сега ще поразмисля твоя вариант ...
krismarg - специалист
Тази ниша къде е? В отпляемо помещение ли е? Какви са външните стени на нишата? Външни за сградата ли са и има ли външна изолация и каква?
ykornx - помощник
krismarg написа:
Тази ниша къде е? В отпляемо помещение ли е? Какви са външните стени на нишата? Външни за сградата ли са и има ли външна изолация и каква?
В спалня се намира. Да, отопляемо ще е. Едната стена е външна, другите са вътрешни. Външната изолация има, 10 см стиропор + минерална мазилка

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (51.37 KиБ) Видяна 2968 пъти
ykornx - помощник
Ето какво съчиних на този етап.
Мисля да ги преградя с някаква плъзгаща врата.
Част от рафтовете мисля да не са стационарно захванати за страниците за да могат да се променят височините според нуждите.
Моля за съвет дали е конструктивно издържано понеже там нямам необходимите познания.

Въпрос: Какви крака мога да използвам ?
Прикачен файл:
1.JPG
Лява страна
1.JPG (42.89 KиБ) Видяна 2827 пъти
Прикачен файл:
3.JPG
Лява страна - размери
3.JPG (45.73 KиБ) Видяна 2827 пъти
Прикачен файл:
2.JPG
Дясна страна
2.JPG (45.31 KиБ) Видяна 2827 пъти
Прикачен файл:
4.JPG
Дясна страна - размери
4.JPG (47.29 KиБ) Видяна 2827 пъти
miliad - майстор
Тaкa е по добре.
Зa крaкaтa пиши в гугъл "крaкa зa гaрдероб" и ще видиш, може и регулеруемa стъпкa. Високи сa между 30 -50 мм тъй че, ще промениш височинaтa нa цокълa.
Зa фиксирaните рaфтове/ хоризонтaлни делители се кaзвaт/ достaтъчни сa тези елементи под и нaд чекмеджетaтa. Под чекмеджетaтa може и сaмо блендa 10см отпред дa сложиш aко ти е критичен кaто м2 рaзкроя.
Може и друго - нискa основa, и високa нaдстройкa зaпочвaщa нaд чекмеджетaтa, и в нея някъде фиксирaш един делител. Препоръчвaм дa го нaпрaвиш с "рaфикс" -леснa сглобкa, която впоследствие ти позволявa по всяко време дa преместиш делителя без много усилия. Имa и рaзни типове фиксирaщи рaфтоносaчи, проучи ги, стaвa и с тях.
ykornx - помощник
Моля за идея за плъзгащата врата, която ще е отпред. Тъй-като е ясно, че няма да закачена за гардеробната част, трябва да е нещо, което ще е хванато за пода и тавана. Разгледах в интернет, но тъй-като не знам точно какво търся не можах да намеря такъв механизъм. Моля да покажете нещо, което би свършило работа. Не знам всъщност кое е по-удачно като вариант в случая - варианта на prascho с пантите или плъзгащото. Плъзгащото като недостатък виждам, че ако го сложа в нишата ще ми отнеме от ширината на гардероба с няколко сантиметра (в зависимост от механизма).

Нещо такова си представям, само дето аз нямам челна стена - тоест трябва да върви по пода и тавана.
Прикачен файл:
9772_1296654104_16_9772.jpg
9772_1296654104_16_9772.jpg (12.92 KиБ) Видяна 2772 пъти

Тема "Гардероб за спалня - съвети относно изработката" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: