Вашето лично помещение
prascho - майстор
Аз написах как бих го направил- надеждно, бързо, икономично и естетично /по мой вкус/. Дори на външен вид с едно паспарту ще изглежда като стандартен гардероб. Нямам идея какво не харесваш на стандартната правоъгълна рамка за основа и все те влече към тези регулируеми крачета. Пък и 10 см цокъл си е жив зян :). При положение, че могат да са 50мм, та дори 40мм.

П.П. Снимката, която си прикачил ми изглежда като от 70-те години. Колко време ще ти трябва за да монтираш 8 панти и колко време ще ти трябва за да сложиш и напаснеш най-елементарния механизъм с плъзгане. Ако е с долно водене ще има една лайсна, която ще прескачаш.

Единственото нещо което не можем да си купим с пари е времето :). Имаме само някакви 100-120 години в най-добрия случай. Колко време планираш да отделиш от това време на този гардероб?
  ykornx - помощник
prascho написа:
Аз написах как бих го направил- надеждно, бързо, икономично и естетично /по мой вкус/. Дори на външен вид с едно паспарту ще изглежда като стандартен гардероб. Нямам идея какво не харесваш на стандартната правоъгълна рамка за основа и все те влече към тези регулируеми крачета. Пък и 10 см цокъл си е жив зян :). При положение, че могат да са 50мм, та дори 40мм.

П.П. Снимката, която си прикачил ми изглежда като от 70-те години. Колко време ще ти трябва за да монтираш 8 панти и колко време ще ти трябва за да сложиш и напаснеш най-елементарния механизъм с плъзгане. Ако е с долно водене ще има една лайсна, която ще прескачаш.

Единственото нещо което не можем да си купим с пари е времето :). Имаме само някакви 100-120 години в най-добрия случай. Колко време планираш да отделиш от това време на този гардероб?
Не съм изключил варианта с вратичките с панти. Просто обмислям вариантите. Аз не съм мебелист и никога не съм се занимавал с мебели - няма как да очакваш от мен да знам всички начини за направа на нещо - визирам крачетата на гардероба - не съм казал, че ще са 10 см твърдо - щом има други варианти определено съм за оползотворяване на максимум пространството с което разполагам. Та нали затова пиша тук за да получа компетентна помощ и насоки за извършване на начинанието. Нямам представа изобщо какво имаш в предвид под "правоъгълна рамка".

П.П. Относно времето което ще отделям за направата на този гардероб.........предвид опита който нямам в тази област явно ще е доста повече отколкото ще отнеме на теб. Но все пак мисля да го правя само веднъж - така, че ще отделя колкото е необходимо :wink:
prascho - майстор
Аз не съм мебелист. В това отношение сме колеги. Опитът ми в строителството и мебелите се изчерпва практически от приложеното в моя дом :-D . Под правоъгълна рамка имам предвид това:
Последна промяна от prascho на съб ное 05, 2016 9:34 pm, променено общо 1 път.
ykornx - помощник
ОК, благодаря за снимката, сега ми се изясни за какво става въпрос. Тука размера (височина) на тази рамка има ли стандарт или колкото му е на сърце на човека ?
prascho - майстор
Няма стандарт. Гардероб се носи от страниците, те стигат до долу. Допълнителните лайсни отпред и отзад освен да затворят образно четириъгълника служат да носят дъното и евентуално делител ако има наличен. За мен това е естетическия вид на гардероб. Относно размерите - може да ги направиш колкото искаш. Аз съм правил с 50 и 40мм. Ням отношение относно товаримостта.
ykornx - помощник
Защо махна снимката? Може ли да я качиш пак, че не я записах.

А за тази конструкция каква дебелина кант трябва да ползвам?
Освен за вратичките знам, че трябва да е 2мм.
miliad - майстор
Нишaтa си я рaзделил нa три рaзлични несиметрични рaзстояния. Aз не виждaм кaк ще стaне, дa имaш нормaлен достъп с плъзгaщa врaтa.
prascho - майстор
Ти за момента врати нямаш. Всичко останало без вратите с 0.8мм кант.
prascho - майстор
miliad написа:
Нишaтa си я рaзделил нa три рaзлични несиметрични рaзстояния. Aз не виждaм кaк ще стaне, дa имaш нормaлен достъп с плъзгaщa врaтa.
Двете врати ако са с различна широчина би трябвало да стане :).
miliad - майстор
За да се плъзга една врата добре, и е необходимо подходящо съотношение ширина/височина. :wink:

Тема "Гардероб за спалня - съвети относно изработката" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: