Вашето лично помещение
aliensa - напреднал
Здравейте

Отопленито на апартамента ми е газов котел , до стаите вървят тръби в замазката на пода и така стигат до радиаторите ( така е цялата сграда ) . Проблема ми е че наскоро в една от стаите забелязах подут участък( 40x40см) на паркета , нито съм развливал вода отгоре нито е близо до терасата . Единственото което може да е тръбите за парното които са в пода ,но пък системата е на 8 години и не е имала такива проблеми .Въпроса ми е случват ли се често такива спуквания на тръби в подовата замазка .Или да търся проблема другаде


Благодаря
LazarGanev - "Велик майстор"
Имаш ли автоматично пълнене на системата или ръчно допълваш при нужда? Какъв тип е системата - колекторна или безколекторна?
ivailokrustev - специалист
Здравейте! Може да не е точно по темата, но смятам, че мога да ви дам ориентировъчна причина за проблема ви и да ви задам въпрос по мой проблем. Според мен, ако има спукана тръба при всички случаи за няколко дни щяхте за забележите теч при вас или при съседите. Според мен проблемът ви е от температурните разширения. Аз смятам да си направя водно подово и проучих въпроса - трябва да се сложи алуминиева подложка върху тръбите под паркета. В http://www.ftparket.com/products/64/podlojki видях, че пише, че алуминиевото фолио се използва точно за тази цел. Въпросът ми е вие слагалили сте си такъв тип подложка, защото ако не сте, много възможно е според мен паркетът да се е раздул от топлината, а системата ви да функционира безаварийно?
LazarGanev - "Велик майстор"
ivailokrustev написа:
Аз смятам да си направя водно подово и проучих въпроса - трябва да се сложи алуминиева подложка върху тръбите под паркета. В http://www.ftparket.com/products/64/podlojki видях, че пише, че алуминиевото фолио се използва точно за тази цел.
Нещо не си проучил достатъчно. Вероятно става дума за електрическо подово отопление, но според мен такова фолио и там е противопоказно, продължавай с проучванията :rock:
parketmilanov - специалист
Извикай някоя паркетчийска фирма , ще ти премерят влагата на паркета на този участък ако е мокро къртене и продължаваш надлу .след това изсъхва , закърпва се паркета и те така ....
с предположения и проучвания ще се изметне голяма повърхност и ако се прекали с проучвания може да се наложи да
да хвърлиш над 30% от него .
Поздрави и успех !
ivailokrustev - специалист
LazarGanev написа:
ivailokrustev написа:
Аз смятам да си направя водно подово и проучих въпроса - трябва да се сложи алуминиева подложка върху тръбите под паркета. В http://www.ftparket.com/products/64/podlojki видях, че пише, че алуминиевото фолио се използва точно за тази цел.
Нещо не си проучил достатъчно. Вероятно става дума за електрическо подово отопление, но според мен такова фолио и там е противопоказно, продължавай с проучванията :rock:
За водно подово говоря, не за електрическо. :)

Тема "подут паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: