Вашето лично помещение
нед апр 23, 2017 6:35 pmsir_kolew написа:
След седмица изследване по комшии и всички около нас продължава шибания звук.
Има фитнес зала до апартамента в който е звука. Когато тренирах и чух същия звук там което ме кара да мисля , че е от тях самите. Спирах ток и всичко на входа не е от тук. Говорих с мой комшия който е майстор и каза , че на вероятно е от фитнеса за който говоря понеже се предава звука по кумина колкото и странно да ми звучи не знам дали е така все пак. Нямаше ме няколко дни но ще ида да им кажа да го спрат 1 вечер аспирацията за да видим дали ще продължи.ИНтерестното е че не се чува никъде около него също но това със кумина има някаква логика защото е 4 етажен блок и фитнеса е колкото блока грубо. Ще дам отг. когато разбера
Здравей,
Виждам, че темата е доста стара, но имам абсолютно същия проблем (включително и фитнес зала до блока ми), та би ли споделил какво се случи след това и намери ли откъде идва бученето?
Пробвах вече всичко: спиране тока на целия блок, спиране помпите на аботнатната, виках техници да проверяват трафопоста до нас и няма, и няма. Вкъщи всичко вибрира с между 6-7000 Hz честота, явно някакъв резонанс се получава от външен източник, но не можем да го намерим...
zz_stefanov - майстор
6-7000 Hz си е висока честота, как я измерихте :)
... има програми за андроид (и за айфон сигурно) с който да измериш звука. Примерно SpecScope ili Spectroid. Там ще видиш спектъра на звука и къде има пикове. Ако е от някъкъв асинхронен електродвигател то честотата ще е близка до кратна на 50Hz. Относно резонанса, получава се стояща вълна когато някой от размерите на помещението е кратен на дължината на вълната. За 50Hz стояща вълна става например при 3.5м размер на стаята. Такива май са размерите на стаите в панелните жилища. В такъв случай звука ще е силен близко до стените и минимален в средата на стаята. Резонансните честоти на помещението могат да се измерят с накоя от въпросните програмки. Удряш с юмрук стената и гледаш по спектира къде има максимум. Това би трябвало да е резонансната чесота на помещението. Дотук е лесно! Трудното е да разбереш от къде идва. Със спирането на тока по апартаменти става. Но не винаги! При мен например пролетта се появява такова бръмчене около 50Хз. Има го няколко седмици и после позачезва. Чува се в целия апартамент. Веднъж спря тока в квартала но бръмченето остана! Тогава се поразходих и се оказа че един съседен блок имаше ток! Дали е от него незнам. Бръмченето е точно такова което не спира никога т.е. не е хладилни,к, преалня или климатик! Блока е до парк и от едната страна няма нищо!
Абе, гадна работа си е! :-(

Тема "Убийствен звук в спалнята...." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: