Вашето лично помещение
sir_kolew - специалист
Да . за тях говоря в по горния линк, който ми изпращаш като подчертано
Hoвoceлckи - майстор
Окей! Да видим от втория ми специалистите дали ще ни светнат нещо ...
preslav - майстор
Hoвoceлckи написа:
Окей! Да видим от втория ми специалистите дали ще ни светнат нещо ...
Следя с интерес темата защото при мен шумът е невъобразим от минаващия покрай блока булевард. Дано не греша, но господата от сайта са търговци на акустични панели, ще предложат нещо, ще го монтират, а когато проблемът си остане всеки да се спасява поединично.
За мен решението е да се открие източника на шум и да се елиминира той, а не да се води борба със звуците, които издава замърсителя.
Говорим за шум, който се е появил преди месец и трябва да се рови в тази посока.
От колко входа е кооперацията, има ли подпокривно пространство, има ли принудителна вентилация (май беше някакво противопожарно изискване)? В общия сучай такива вентилации не работят, но може и някой да е натиснал копчето и вентилаторът да върти денонощно.
Нещо трябва да се е случило преди месец, но къде???
Hoвoceлckи - майстор
Това, че някой ще предложи нещо да се купи, не задължава никого да го стори.
Откриването на източника най-вероятно ще реши проблема. Но как да стане? Има и още нещо. Определено има акустичен ефект (при затворена врата). Без него - няма проблем (но не е решение вратата да е постоянно отворена). Може би някакво компенсиране на въпросното акустично налягане, отвеждане ...
Мене мисълта ми се върти около прозорците. Питащия не каза тях дали е "изследвал с чашата", пък нещо се и обиди на идеята ми. Все пак ще споделя още една: за проба да се закрие с одеяло прозореца отвън. Ако има завеси на прозореца - някаква разлика в интензивността при спуснати и вдигнати?
muhala - майстор
Имах подобен проблем. Виж тази тема. Дано ти помогне.
inspo - майстор
sir_kolew написа:
по принцип НАД и ПОД мен няма никой .....
Спира ли им тока на тия апартаменти?
Може някой да е минавал да нагледа нещо и да е забравил светнато в тоалетна с вентилатор....
zz_stefanov - майстор
При мен от асансьора ми резонираше едно огледало. Апартамента ни е най отдалечения от машината. Резонансите са гадни, вероятно стаята ти резонира на този звук.
sir_kolew - специалист
Здравейте , няколко дни го няма човека който има ключ за таблото. Говорих с други комшии който и те казват , че има такова нещо. Иначе за чашата не съм се обидил просто казах , че не чувам нищо а обиколих целия апартамент. За завесите имам плътни пердета и не се променя нищо когато са спуснати или не. За вратата да обясня. Проверявах дали е отвън звука и исках да кажа , че когато отворя вратата не се чува да е нещо отвън като звук. А не че при отворена или затворена врата има промяна... точно това е , че няма ...... От сайта който ми дадохте писах и там все пак и ми върнаха отг. че не могат да помогнат така и накрая искат да закупя нещо .....А от другите институции нямам отговор още
muhala - майстор
Човек, започвай по-радикално. Направи си списък и започни да караш по него. Аз се бях побъркал с подобен брум само. Оказа се духалка в комшиите отгоре.
sir_kolew - специалист
След седмица изследване по комшии и всички около нас продължава шибания звук.
Има фитнес зала до апартамента в който е звука. Когато тренирах и чух същия звук там което ме кара да мисля , че е от тях самите. Спирах ток и всичко на входа не е от тук. Говорих с мой комшия който е майстор и каза , че на вероятно е от фитнеса за който говоря понеже се предава звука по кумина колкото и странно да ми звучи не знам дали е така все пак. Нямаше ме няколко дни но ще ида да им кажа да го спрат 1 вечер аспирацията за да видим дали ще продължи.ИНтерестното е че не се чува никъде около него също но това със кумина има някаква логика защото е 4 етажен блок и фитнеса е колкото блока грубо. Ще дам отг. когато разбера

Тема "Убийствен звук в спалнята...." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: