Вашето лично помещение
PetyrVeliki - специалист
Привет, майстори,

Наскоро единият амортисьор на спалнята изпусна въздух и купих нови. Старите бяха 1000N (нютона), но нямаше такива и взех 1200N. Пичът в магазина ми каза, че няма проблеми.

Като ги сложих обаче забелязах това:

Изображение

Не знам дали със старите амортисьори е имало такова изкривяване, но сега ме хваща параноя да не се счупи в един момент, тъй като тези са по-силни от старите? И примерно планката да е предвидена за 1000N, но 1200N да й идват твърде много?
(Под планка имам предвид цялата метална конструкция, която свързва подматрачната рамка със дървената основа долу, на пода. Може би то си има отделно име :) ...)

Поздрави,
Петър
miliad - майстор
Принципно плaнкaтa е стaндaртнa, и е зa всички вaриaнти нa aмортисьори.
Трябвa дa издържи.
Но е видно изкривявaнето.
Когaто е свaлен мaтрaкa лaмелнaтa скaрa лягa ли плътно върху кутиятa нa леглото или в тоя крaй лежи нa мехaнизмa?
PetyrVeliki - специалист
miliad написа:
Принципно плaнкaтa е стaндaртнa, и е зa всички вaриaнти нa aмортисьори.
Трябвa дa издържи.
Но е видно изкривявaнето.
Когaто е свaлен мaтрaкa лaмелнaтa скaрa лягa ли плътно върху кутиятa нa леглото или в тоя крaй лежи нa мехaнизмa?
Как мога да разбера ... леглото плътно закрива всичко под него ...

(Или да сложа нещо, пластилин примерно или да капна малко силикон ... и да видя дали като спусна леглото ще направи отпечатък? ... :? :) ...)
radius - майстор
И моята планка е така - усуква се, за без пари -толкова. С 1000N съм.
ИванИ - напреднал
И при мен единият амортисьор изпусна, но моите планки се бяха изкривили щредварително. Те са изчислени за определено натоварване и съответно зависи и матракът ти колко е тежък и завивики и тн. Аз си купих същите амортисьори и измпровизирах малко с парчета зелязо да попреча на планките да се изкривяват.

Тема "Смених амортисьорите на спалнята - дали не сложих твърде силни?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: