• 1
  • 2
Вашето лично помещение
emosms - специалист
Трябва ли подматрачна рамка? (матрак 190 x 164 cm)

Изображение

Ако не се ползват оригиналните крака (метални по-долу), a нещо такова:
http://s8.postimg.org/7h3ejnu39/PL23_1.jpg

Най-евтините и същевременно прилично изглеждащи механизми:
http://www.rosi.bg/mehanizam-za-padasht ... -4649.html
Изображение


Все пак, и това ми изглежда скъпо за 4 надупчени планки. Ни лагер, ни нищо, много хай-тек :).
http://s14.postimg.org/edlmwpae9/pic4649_4_rosi_BG.jpg
Амортисьори доколкото разбрах има и по авточастите.
emosms - специалист
Ето и на какво смятам да стои леглото без подматрачна рамка
Изображение
Отдолу
Изображение
Съответно плочата на леглото дали ще е ок да е 18 мм?
A царгите - 25 мм ПДЧ?
enyo.burov@gmail.com - помощник
Здравейте,

за да не отварям същата тема (а ми предстои нещо доста сходно) бих приел всеки съвет относно колко дебели да са гредите за рамката на падащо легло с размери от снимката като не съм решил още как ще е по-удачно - да започва от ръба нагоре или да се изнесе по-напред и да остане разстояние отзад 12 см(колкото е берта на пода). Дали механизмите от горният пост са свършили работа?
https://drive.google.com/file/d/0B4dTgz ... sp=sharing
Също ще оценя идеи как да се направи така, че да се използва и да помогне (или поне да не пречи) ръба отдолу. Няма как да го махна, защото е от каменната основа на къщата.
Изображение
Благодаря предварително за всяко мнение! :partyman:
joroantonov - специалист
Направи кутията по-дълбока за да остане отзад ръба и отпред матрака, такъв механизъм не съм използвал, ползвам друг и за него ти трябват 17-18 см повече от ширината на матрака за външния габарит на кутията. Като го гледам този може би ти трябват 12-13 см.
fox_vt - майстор
Какво стана с леглото?Готово ли е.Аз мислех да не ползвам подматрачна рамка и матрака да легне директно на лицевата плоскост,но със новия матрак ми дадоха подарък и рамка и ще се наложи да монтирам и нея.Но пък ще придаде устойчивост против усукване.При мен размера е 145/190,мисля тая година да го започвам.Обаче ми се върти една идея в мой стил ако може да е сложно защо не :lol: .Не искам като се смъкне леглото да се виждат и допират амортисьорите до завивки и въглавници.Идеята е да има ниша в която да влизат но това значи малко по голяма ширина на цялата конструкция.Имам и въпрос към който има такова легло-как е реализирано заключването в горна и долна позиция-хоум мейд или нещо по така :?
oska - специалист
а колко е минималната дълбочина на гардероба с този механизъм,самия механизъм е 20см,шкаф 35-40 ли трябва да бъде? с матрак 20см висок
emosms - специалист
бележка: за моя случай - отказах се от падащо легло. Направих въртящо на колелца.
164 x 190, с амортисьори и вдигащ матрак. От най-евтините еднолицеви, без пружини, с негова си рамка.
Ако обичате малко по-твърдо легло е просто перфектен.
Като се извърти успоредно на стената отваря място.
Става и нещо като диван. Таблата на леглото (с лек наклон) е монтирана на стената.

Като е перпендикулярно на стената, има 50-60см пътечка за минаване пред него.
В успоредно на стената положение, стават над 80 см, и разлика има. Стаята се отваря.
Плюс това се мести лесно. За чистене, или ако нещо се наложи.

Ако няма нужда от повече компактност, този вариант е прост и спестява доста главоболия.
Колелцата са евтини, стоманени, с гумено колело Ф35, въртящи (сложих 9), дъното е от голо пдч.
Имат и спирачки, ако нещо чак толкова се експлоатира...
Kонструкцията е двойна - вътрешна рамка от голо пдч и външна от ламинирано.
Доста е здраво, няма грижи.
Чираче - майстор
Точно в момента изработвам подобни легла с еднолицеви матраци и метална конструкция. При желание ще направя и снимки в процеса на изработването.
oska - специалист
И аз си направих падащо легло с горноя механизъм от роси 160/190 обаче амортисиори с 1000н са прекалено слаби.купих от балканюг такива с 1500n те пък мъничко по къси и отгоре леглото остава отворено,не че вдигаха констукцията де.сега съм с 1000n и ми се върти в глава допълнителни пружини да им сложа.някакви идеи?
  • 1
  • 2

Тема "Падащо легло, механизми, подматрачна рамка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: