• 1
  • 2
Вашето лично помещение
XpacTa - специалист
Вратите не се ли разминават една зад друга? Някак си, колкото и да е тънък телевизора ми се струва тегава работа. Особено пък ако HDMI портовете стърчат назад. Дори да вземеш от сгъващите се кабели - пак ще стърчи и ще се закача във вратата минаваща зад него.

Механизма за плавно затваряне си е абсолютно задължителен, ако предвиждаш някаква нормална употреба на гардероба. Не бих го сложил, само ако се гони максимално ниска цена.
Hoвoceлckи - майстор
Да повдигна поредната изоставена тема ...
Изправен съм пред подобен казус: спалня, гардероб, телевизор. Трябва да се мести или вдига за да се отварят вратите. Умувам над стойка за тавана. Разглеждах моторизирани, но започват от 600лв. Не ми се дават ... Бих запретнал ръкави в духа на форума, но - да подскажете някоя идея?
Аз си мисля да е непосредствено пред гардероба (не на негова врата) и да се вдига към тавана. Примерно нещо подобно:
Изображение

Мисля си за релса?
Имам и около 25см над него. Евентуално би могла да се монтира "чупеща" стойка в това пространство.
Мисля си за моторизиране с линеен мотор за сателитна чиния (имам такъм неизползваем)?
Някой да се е занимавал с нещо подобно?
krasi92 - майстор
Няма телевизор няма проблем. С проектор пак можеш да си гледаш козите
Ал_ - специалист
вт ное 01, 2022 8:11 pmHoвoceлckи написа:
Примерно нещо подобно:
Не знам ще ти свърши ли работа, но може да разгледаш механизма на огледало с автоматично прибиране. Преди години правихме нещо подобно в една каравана с ел огледало от ауди, но с далеч по-малък екран.
prasse - напреднал
При монтаж на телевизора на гардероба, как ще се мандахерцат захранващи кабели, HDMI кабели, мрежови кабели и т.н. по вратата на гардероба?
Вивакома ти е най-малкият проблем. При наличието на сегашната им услуга EON TV, външен приемник не ти трябва, стига да ти е смарт телевизора и да не е някоя куча марка (т.е. да е съвместим с EON TV).
  • 1
  • 2

Тема "Вграждане на телевизор във врата на гардероб" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: