Вашето лично помещение
racer - специалист
Здравейте,
в една стая реших да цикля и лакирам дюшемето, но като опразних стаята, махнах завесите, след няколко дни от топлината почна да мирише на въглища. Разпитах съседите, оказа се че под чамовото дюшеме има сгурия. Къщата е стара на 1 етаж, най вероятно е без бетонова настилка в тази стая. Въпроса е как да се оправя в тази ситуация. Ясно е, че няма хидроизолация, каквото и да сложа, ще мухляса. Не знам и дали ако разкова дюшемето, няма да се разпадне. Да заменя сгурията с перлит изглежда най-логичен вариант, но после с циклене и лакиране ще ми излезе голяма цифра. Давайте съвети.
preslav - майстор
пон юни 18, 2018 1:09 pmracer написа:
Здравейте,
в една стая реших да цикля и лакирам дюшемето, но като опразних стаята, махнах завесите, след няколко дни от топлината почна да мирише на въглища. Разпитах съседите, оказа се че под чамовото дюшеме има сгурия. Къщата е стара на 1 етаж, най вероятно е без бетонова настилка в тази стая. Въпроса е как да се оправя в тази ситуация. Ясно е, че няма хидроизолация, каквото и да сложа, ще мухляса. Не знам и дали ако разкова дюшемето, няма да се разпадне. Да заменя сгурията с перлит изглежда най-логичен вариант, но после с циклене и лакиране ще ми излезе голяма цифра. Давайте съвети.
Как възнамеряваш да смениш сгурията с перлит без да разковаваш дюшемето? Според мен сега можеш да направиш козметичен ремонт, а след година-две, знаейки какво те очаква да разбуташ всичко отново и да направиш нещата както трябва.
racer - специалист
пон юни 18, 2018 1:52 pmpreslav написа:
пон юни 18, 2018 1:09 pmracer написа:
Здравейте,
в една стая реших да цикля и лакирам дюшемето, но като опразних стаята, махнах завесите, след няколко дни от топлината почна да мирише на въглища. Разпитах съседите, оказа се че под чамовото дюшеме има сгурия. Къщата е стара на 1 етаж, най вероятно е без бетонова настилка в тази стая. Въпроса е как да се оправя в тази ситуация. Ясно е, че няма хидроизолация, каквото и да сложа, ще мухляса. Не знам и дали ако разкова дюшемето, няма да се разпадне. Да заменя сгурията с перлит изглежда най-логичен вариант, но после с циклене и лакиране ще ми излезе голяма цифра. Давайте съвети.
Как възнамеряваш да смениш сгурията с перлит без да разковаваш дюшемето? Според мен сега можеш да направиш козметичен ремонт, а след година-две, знаейки какво те очаква да разбуташ всичко отново и да направиш нещата както трябва.
Разбира се, че за да се махне сгурията, трябва да се разковат дъските. По-скоро не знам кое е правилно- да се слага хидроизолация отдолу(найлон), за да не върви влага нагоре, или да не се слага найлон, за да може да диша. Също така трябва да знам дали лесно ще разкова дюшемето и дали има голяма вероятност да се нацепи.
шоп - майстор
@racer, според мен няма как да разковеш дюшемето и после пак същите дъски да ги наковеш. Просто годините, влагата и дървояда са си казали думата.

Минал съм по този път и направих следното.
Демонтирах дюшемето, свалих 40 см от сгурията, положих мембранна хидроизоляция, отгоре 10 см фибран и 8 см армирана замазка с водно подово.

Водното може да го пропуснеш и после върху тази замазка може да полагаш каквото си пожелаеш покритие като следиш нивото.
Успехи!

Тема "Смяна на сгурията под дюшемето" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: