Вашето лично помещение
Lamer - специалист
Здравейте
Искам да разрежа стария си латексов матрак (Екон Русе, размер 180x200) на 2 части по 90см.
Какъв инструмент бих могъл да използвам?

Благодаря
shotik - майстор
Струна от китара или тънък тел , на края две дървени дръжки и като трион търкаш и се режа. Може и с макетен нож, но много внимателно и бавно, винаги може да се получат неравности.
lov - майстор
Със струна от китара ще има бая търкане и на края ще е на дунавски вълни. :lol: . Реже се на банциг. Може и дърводелски с назъбена лента. А другия вариант е много голям и широк нож. Погледни с търсачката какво е мачете
Lisko - майстор
Аз съм рязал преди години с голям кухненски нож, заточен, но иначе нищо специално. Добре е да има по какво да се водиш, примерно, дъска и добре е тази дъска да е по-дебелшка за да помага ножа да е перпендикулярен на дюшека. И разбира се с леко натискане и повечко резателно/трионско движение нагоре надолу.

Мойта жена толкова години не мога да я науча, че по-лесно се реже (независимо какво) ако движиш ножа като трион. Тя си е свикнала само да натиска острието. Но ако за рязане на кромид лук става така, за дюшек не става ;-)
Чираче - майстор
съб юни 30, 2018 4:51 amLisko написа:
Аз съм рязал преди години с голям кухненски нож, заточен, но иначе нищо специално. Добре е да има по какво да се водиш, примерно, дъска и добре е тази дъска да е по-дебелшка за да помага ножа да е перпендикулярен на дюшека. И разбира се с леко натискане и повечко резателно/трионско движение нагоре надолу.

Най-добре с две прави дъски от двете страни, за да водят ножа право.
chapara - майстор
Най добре се реже когато е стиснат до неузнаваемост с два метални мастара и стеги :wink: + остър тънък нож.

Тема "С какво да срежа латексов матрак?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: