Вашето лично помещение
zori_ch - напреднал
Здравейте,
моля да помогнете и за моята спалня.Стаята е доста малка и тъмна и искам да я направя по интересна.Ето моята идея, но вече много се колебая...ако може дайте други предложения :) купих тапети в бяло с цветя. Цветята са само с черен контур.Тях смятам да ги залепя на едната страна, а другите стени да боядисам с лятекс-първо мислех сив или два цвята - сиво и бяло.....смятам да оправя и лакирам самата спалня, нощни шкафчета и гардероб-старинен стил, но още не знам в какъв цвят да са.Мисля на таблата с черен байц и някакъв шаблон да сложа пак някакви цветя, но се опасявам да не е кичозно. Моля ви дайте някакви идеи, че направо се побърках от мислене....... :cry:
Благодаря!
кака Лара - специалист
:? Дай малко повече информация колко голяма е стаята - схема/снимка на помещението и мебелите.
По принцип светлите цветове оптически разширяват помещението, но сивото, колкото и да е светло си е депресарски цвят (поне според мен). Много светло жълтичко, резеда...
Изображение
Нещо такова също може, но пак зависи какви са мебелите, а и ако нацапаш гардероба, който ти заема цяла стена в черно, смятай, че ще се чувстваш като в кибритена кутийка

Прикачен файл

551_large_image.jpg
551_large_image.jpg (204.73 KиБ) Видяна 12294 пъти
shadowman - майстор
Относно лакирането/байцването.. Значи ако смяташ да шлайфаш стария лак и после да както какзваш да байцваш си е голяма мъка. За да можеш да байцваш (ако въоще можеш) то трябва да стигнеш до фурнира, но като се има предвид, че той е напоен с лак а върху него байц не хваща. Мисля, можеш да я боядисаш с някаква боя, поошлайфай повърхносте и мацай.
Успех.
zori_ch - напреднал
Благодаря и на двамата за отговорите!
Е, вече приключих с боядисването - много светло сиво - 3 стени, а другата налепих с тапет в бяло с черни цветя, а на самите сиви стени залепих цветя изрязани от тапета. Е, голяма играчка беше :lol: , ама мисля че стана много хубаво-поне на мен си ми харесва. А относно префасонирането на гардероба с байц се отказах-направих по този начин секцията си и направо се побърках-то било ужасна работа-първо яко шкурене, та чак на места пробих и фурнира,после не стана равномерен цвят-страшни поразии направих.Сега лакирам въпросната секция с бецветен лак, но всяко зло за добро-като изшкурих байца той остана в нишките, а пък др. стана светло и се получи доста добър ефект без да искам. Но извода е,че приключвам с експериментите!
Благодара ви още веднъж за съветите, и успех и на вас!!!! :)
кака Лара - специалист
Леле, 4ак сега видях, че темичката е доста стара :-D
Ами честито тогава!
Emerald - модератор
Няма да е зле Зори да се похвали със снимчица. :roll:
zori_ch - напреднал
:-D Още малко ми остава да привърша всичко по целия ап. и тогава ще пусна. :)
Благодара!

Тема "Идея спалня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: