Вашето лично помещение
road_runner - специалист
вт ное 20, 2018 8:32 amcholev написа:
Тази година направих две стаи, догодина 2 по същата технология която използвах.
ОСБ2 9мм зелепено с монтажна пяна върху тухлена стена с гипсокартон и подкрепено с няколко пирона 8-12см (примерно 8 на лист)
Отгоре ламината с монтажно лепило
Цена на метър в зависимост от материалите.
Грубо
9лв осб на м2 (фирата е приспадната) ; 13лв ламинат; лепило и пяна 4лв м2- или 25лв м2
Защо е слагано това ОСБ отдолу, каква е целта?
П.С при мен вътрешните стени имам подозрение, че са итонг, така че не знам колко биха издържали да носят
cholev - майстор
вт ное 20, 2018 11:09 amroad_runner написа:
...
Защо е слагано това ОСБ отдолу, каква е целта?
П.С при мен вътрешните стени имам подозрение, че са итонг, така че не знам колко биха издържали да носят
Ева ли го- по тубата така го правят :-D
Абе ОСБ-то лесно се закрепва на стената и върху него лесно и сигурно се залепва ламината, а и става равна стената, а и допълнителна изолация, а и по лесно монтажа на ламината. Абе без ОСБ не мож ме накара да слагам ламинат на стена
kozl - майстор
OSB-то може да се анкерира в стената, а директно паркета как :?
шоп - майстор
пон ное 19, 2018 12:58 pmroad_runner написа:

ламинатът щеше да е за 2-3 часа работа макс. няма мръсно, няма нищо

Успехи!
GVG - помощник
Това лято лепих ламинат по две от стените в коридора на апартамента. Лепих директно върху шпакловката с монтажно лепило Момент. Става лесно, залепва здраво, все още не е паднал.
Така че не е проблем да се налепи ламинат по стената в спалнята. Не знам обаче дали ще има някакъв кой знае какъв термоизолационен ефект.
road_runner - специалист
Хрумна ми страхотна идея.
Наистина с тънка конструкция, в която да натъпча вата, но примерно да е издадена 5 см нещо такова.
Острани, където ще се вижда тая 5 см стена, мога да сложа вертикално една приглушена светлинна лента под прозрачно стъкло\плексиглас - по цялата височина от пода до тавана - като някакво фоново осветление.
Chefo77 - майстор
Целта на ОСБ-то е да не се разчита на шпакловката за здраво закрепване.
А като ще правиш конструкция с вата, за какво ти е ламинат - направи си предстенна обшивка с картон, отгоре тапет и си готов :)
chapara - майстор
вт ное 20, 2018 2:35 pmroad_runner написа:
Хрумна ми страхотна идея.
Наистина с тънка конструкция, в която да натъпча вата, но примерно да е издадена 5 см нещо такова.

Острани, където ще се вижда тая 5 см стена, мога да сложа вертикално една приглушена светлинна лента под прозрачно стъкло\плексиглас - по цялата височина от пода до тавана - като някакво фоново осветление.
Заглавие: Re: Ламинат по стена, която е калкан?
МнениеПубликувано: пон ное 19, 2018 12:58 pm
Извън линия
специалист

Регистриран: пет ное 18, 2011 10:40 pm
Мнения: 55
Местоположение: София


това е много занимавка, явно ще пропусна,
ламинатът щеше да е за 2-3 часа работа макс. няма мръсно, няма нищо


Мерси!
Супер хрумноват си колега :-D :-D :-D :-D
road_runner - специалист
Е така съм аз, силен по идеите, то не може във всичко
Виж реализацията е друга бира:)
naster - майстор
Аз се обърках - да му е топло на детето, защото леглото е на калкана, или LED подсветка?

Тема "Ламинат по стена, която е калкан?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: