Вашето лично помещение
Здравейте,

Искам в апартамента на майка ми да направим някои подобрения, но се чудя дали са възможни и реших да се допитам до вас.
Има 2 или 3 паднали вратички, които изглеждат както на снимките. Възможно ли е да се сложат нови панти и какви? Старите страници май са доста по- тежки от новите.
Едното е как изглежда здрава панта, другото е какво е останало от вътре при счупена вратичка, "дупката" е на откачената вратичка, както и стърчащата панта.

Жена съм и не разбирам особено, но не искам някой от всезнаещите ми
приятели да ме заблуди и нищо да не стане накрая, така че ще сте ми от голяма помощ. :)

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Мисля, че може да се подмени. Свали една цяла панта и пообиколи магазините за мебелен обков . Там ще те консултират и ще ти продадат каквото трябва
А сигурна ли си, че е счупена, а не само да се е измъкнала?
vlax - майстор
Тука има дърводелци да кажат.Все пак ,ако не се включат свали една панта и с нея в магазина,защото има с ниско,средно и високо рамо панти.Твоята мисля,че е със средно рамо. :partyman:
ZEDYCUS - майстор
От тоя вид има само с ниско рамо, за средно са подлагали парче шперплат. Отвора и разстоянието до канта е нормално, така че всички панти ниско рамо(покрит кант) ще станат.
Тоест смяната е лесна и възможна. Трудното ще е да се развият старите винтове, щото обикновено са завивани с чук и са криви. Отделно и шлиците за отвертката са плитки и неудобни.:-D
shotik - майстор
Има изцяло метални панти ,на които местата за завиване на винтовете са на други места и това гарантира , че няма да се навиват винтове в стари отвори.

Питащата да напише в кое населено място се намира , за да може да се помогне с адреси или с друга помощ
Благодаря на всички за информацията. :)
В София се намирам, в кой магазин има най- голям избор? :?
За момента финансите са в друга посока, така че предпочитам да се вземат хубави панти, които да задържат положението още някакво време. Кои фирми са най- хубави?

Записах си: ниско рамо, покрит кант, въпреки че не знам какво означава, но ще проуча и ще го имам предвид :mrgreen:

П.П. Почто съм сигурна, че са счупени, да.
shotik - майстор
Отворете линка и ще видите панти, които са подходящи за случая с форма като на първите две снимки и др.

https://www.google.com/search?q=%D0%B3% ... =623&dpr=1

В големите магазини -Пратикер, Практис, Баухаус, Бриколаж ,Строймаркет, в железарии, на много места ги има, специално за марка не мога да пиша, но и най- обикновените ще свършат работа.
EDI - майстор
Аз пък никакви снимки не виждам.
kozl - майстор
Аз сменях такива пластмасови панти с метални. И както vlax писа със старата панта в магазина.
Не помня от тук ли ги взех или от тук или от тук.
Освен това има панти с демпфер, с които вратата малко преди да хлопне се затваря плавно сама.
shotik - майстор
чет яну 03, 2019 8:56 amEDI написа:
Аз пък никакви снимки не виждам.
Напиши в Гугъл -гардеробни панти и ще ти се покажат , при мен се отваря линка

Тема "Стар гардероб, нови панти или безсмислено?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: