Вашето лично помещение
В стената има влага и мухъл.Свалих до варова мазилка напръсках с бохемит за влага и мухъл оставих цял ден и нощ да изсъхне и шпакловах с боро шпакловка и теразид шпакловъчна смес. Стана на петна. Въпроса ми е дали съм запечатала мухъла и препарата и дали да сваля всичко и да почна наново.Не съм слагала грунд между двете дали това не е проблем
шоп - майстор
ср апр 03, 2019 11:25 amVerginia написа:
Не съм слагала грунд между двете дали това не е проблем
За мен основният проблем е причината за влагата. Тя трябва да се премахне. В противен случай с каквото и да мажете влагата ще я има.

24 часа е много малко време за съхнене. Предполагам и варовата мазилка е влажна и бетона или тухлата под нея също. Решете проблема с влагата и ако трябва цяло лято чакайте да изсъхне стената и тогава ремонтирайте.

Успехи!
EDI - майстор
Тя влагата в мазилка съхне със седмици, че дори и месеци.И шоп е прав, че и причината за влагата е важна.Друг е въпроса, че вероятно ще боядисваш и само по себе си, няма значение дали шпакловката е на петна.
Беше спукана тръба в баня.Отстранихме тема но според мен или от препарата за мухъл или няма спойка между варовата мазилка и шпакловката и надува и пак пада.Не на всички петна но все пак.Ако сложа гипс картон отгоре?
Беше спукана тръба в баня.Отстранихме тема но според мен или от препарата за мухъл или няма спойка между варовата мазилка и шпакловката и надува и пак пада.Не на всички петна но все пак.Ако сложа гипс картон отгоре?
preslav - майстор
Аз ли се заблуждавам ама бохемитът не беше ли за третиране на дърво? Във всички случаи обаче, петното трябва да изсъхне напълно и чак след това са мазилки, шпакловки, бояджилък и т.н.
ср апр 03, 2019 2:16 pmradius написа:
Абе имат общо - вносителя http://avangard5008.bg/product.php?product_id=16
;)

Тема "Шпакловка на стени с мухъл" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: