Вашето лично помещение
Ще поставям фибран върху паркет, а върху фибрана - ламинат. В едната стая фибрана ще е 3см, в другата 2см. Въпросът ми е дали трябва да фиксирам фибрана за паркета с някакво лепило.
За да избегна въпроси - "защо", "амакак" и т.н. идеята е да изравня нивото с коридора и другата стая и да запазя ползите от захабения стар паркет, който ще остане отдолу.
пон фев 03, 2020 10:00 pmi_bozhilov написа:
Ще поставям фибран върху паркет, а върху фибрана - ламинат. В едната стая фибрана ще е 3см, в другата 2см. Въпросът ми е дали трябва да фиксирам фибрана за паркета с някакво лепило.
За да избегна въпроси - "защо", "амакак" и т.н. идеята е да изравня нивото с коридора и другата стая и да запазя ползите от захабения стар паркет, който ще остане отдолу.
Във вкъщи е по същия начин и в 3-те стаи. Не съм фиксирал фибрана с лепило или нещо подобно, а само го слагах и директно ламината върху него. Вече година и половина не е мръднал :)
lektora - специалист
пон фев 03, 2020 10:00 pmi_bozhilov написа:
Ще поставям фибран върху паркет, а върху фибрана - ламинат. В едната стая фибрана ще е 3см, в другата 2см. Въпросът ми е дали трябва да фиксирам фибрана за паркета с някакво лепило.
За да избегна въпроси - "защо", "амакак" и т.н. идеята е да изравня нивото с коридора и другата стая и да запазя ползите от захабения стар паркет, който ще остане отдолу.
като наредиш фибрана мини по снадките с онова широкото тиксо, след като няма да го лепиш от долу
naster - майстор
Тиксо ли? Листите ХПС могат да се залепят един за друг при фалца с ПУ пяна, която после се изрязва. А фалцовете покрай стената се режат и се реди разминато.
nikolov333 - майстор
Могат, но не всички дебелини имат фалцове.. :idea:
пон фев 03, 2020 10:00 pmi_bozhilov написа:
..В едната стая фибрана ще е 3см, в другата 2см...
naster - майстор
Правилно. Пяна във фугите тогава.
Chefo77 - майстор
вт фев 04, 2020 11:43 amnaster написа:
Правилно. Пяна във фугите тогава.
Няма нужда от пяна на снадките, тиксо върши достатъчна работа, само листите да се редят плътно един до друг. Няма къде да иде :)
И да остави сантиметър покрай стените, че скърцането е дразнещо :)

Тема "Въпрос относно поставяне на фибран върху паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: