• 1
  • 2
Вашето лично помещение
road_runner - специалист
пон апр 26, 2021 8:59 amLisko написа:
Слагай 12 мм ламинат.
T.e след замазката, или въобще да не я правя?
Chefo77 - майстор
пон апр 26, 2021 8:59 amLisko написа:
Слагай 12 мм ламинат.
Причина?
Lisko - майстор
пон апр 26, 2021 11:20 pmChefo77 написа:
пон апр 26, 2021 8:59 amLisko написа:
Слагай 12 мм ламинат.
Причина?
Защото човекът пита за изолация, значи важно му е изолацията да е по-добра.
Ето няколко, така по принцип, защо по-дебел материал (не само ламинат) за под е по-добре от по-тънък:
По-добра термоизолация, по-добра звукоизолация, по-мек звук от стъпки и т.н.
И след като всички знаем, че ти си специалиста, а ние любителите, ако мислиш че няма причина,
направо си го кажи и обясни защо, а не го играй изпитващ и после присмиващ се на отговорите.

Относно кривините - колега road_runner, пълненето със саморазливна е сравнително лесна работа, стига да не си я направил много гъста и да имаш бъркалка. Но относно усета кое е допустима кривина и кое не е - ако не си сигурен, най-добре викаш специалист с един голям нивелир да го сложи тук-там и да ти обясни кое е приемливо и кое не е.
radius - майстор
Чакай аз като неспециалист да се изкажа ;)
Ламината не му е силата нито в звукоизолацията, нито в топлоизолацията. Така, че е без значение колко е дебел, а е важно да е качествено покритието. Макар, че има една неясна за мен тенденция, премиум сериите да са по-дебели, ама кво да правиш just marketing...
Chefo77 - майстор
ср апр 28, 2021 9:27 amLisko написа:
пон апр 26, 2021 11:20 pmChefo77 написа:
пон апр 26, 2021 8:59 amLisko написа:
Слагай 12 мм ламинат.
Причина?
Защото човекът пита за изолация, значи важно му е изолацията да е по-добра.
Ето няколко, така по принцип, защо по-дебел материал (не само ламинат) за под е по-добре от по-тънък:
По-добра термоизолация, по-добра звукоизолация, по-мек звук от стъпки и т.н.
И след като всички знаем, че ти си специалиста, а ние любителите, ако мислиш че няма причина,
направо си го кажи и обясни защо, а не го играй изпитващ и после присмиващ се на отговорите.

Относно кривините - колега road_runner, пълненето със саморазливна е сравнително лесна работа, стига да не си я направил много гъста и да имаш бъркалка. Но относно усета кое е допустима кривина и кое не е - ако не си сигурен, най-добре викаш специалист с един голям нивелир да го сложи тук-там и да ти обясни кое е приемливо и кое не е.
Ламинатът не е изолатор - нито топло, нито звуко. Широко разпространена заблуда е това, че изолира. Освен това коментирахме, че по-тънкият ламинат е по-добър вариант за под с кривини. И тъй като ти беше категоричен за дебелината, ми беше интересно каква е причината да си толкова категоричен - може нещо да ми убягва. Не съм бил саркастичен, нито съм определял кой е специалист и кой - любител. Това, че се занимавам с нещо не означава, че зная всичко и че не мога да науча нищо ново от никого. И ако ме видиш да се присмивам на някого, ми кажи да си ударя шамар, никой не е роден научен!

Да допълня - при един и същи производител, един и същ клас на износоустойчивост означава, че няма значение дали ламинатът е 8, 9 или 12 мм за покритието - то е еднакво.
road_runner - специалист
Оказа се, че не малко фирми предлагат тяхен човек да дойде да провери пода, преди да монтират новата настилка и ако се наложи ти предлагат саморазливка и ти я правят. Ще се спра на тоя вариант, да няма после , ма много ви е крив пода...
  • 1
  • 2

Тема "Кривина на под - изолация под ламинат?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: