• 1
  • 2
Вашето лично помещение
  road_runner - специалист
Здравейте,

Предстои ми смяна на ламинат, които изкара над 12 години. Искам да сложа и колкото мога по-дебела изолация отдолу.

Има обаче някакви кривини по пода, защото на места стол примерно не стъпва с четирите крака едновременно, а има около 2мм луфт. Первазите бяха ковани с текер, за да не оставя луфт между ламината и него. Т.е на около 2 метра перваз в далечни край се получаваха на някои места примерно 3-4 мм луфт.
При ходене няма огъване на ламината, няма и пружиниране. Отдолу има някакви подложки неповече от 2-3 мм (тогава взехме най-тънките по спомен)

Моля за съвет как да процедирам, някои изолации пише, че могат да оберат неравности до 5мм. Как става това? Значи ли, че мога да мина без замазка?


нивото на гранитогреса отвън пред вратата е 3-4 мм по-високо от ламината, което е прикрито с преходна лайсна. Това ми дава възможност за примерно 5 мм откъм ламината повдигане, което искам да използвам максимално в изолация и минимално замазка,
Ако има значение парното минава под пода.
torbalan - Дървен философ
5мм не е изолация, а подложка :)

Ако предния ламинат е изкарал 12 години - не виждам какво се чудиш.
road_runner - специалист
нед апр 25, 2021 10:09 amtorbalan написа:
5мм не е изолация, а подложка :)

Ако предния ламинат е изкарал 12 години - не виждам какво се чудиш.
Не разбирам, на кое какво се чудя.?

Идеята ми е, да стане една идея по-топъл пода, той и сега е приемлив, Въпросът е ако ще изравнявам, дали може да е с нещо, което поне да е изолационно, а не замазка.

Ясно е , че под 1-2 см , не е кой знае каква изолация, но е по-добре от нищо. Все пак 7мм е по-добре от 2мм
torbalan - Дървен философ
Е, естествено ще има някакъв минимален ефект.
fbr - майстор
При неравен под, дебела подложка е противопоказно, всъщност и дебел ламинат не се препоръчва. Тъй като ламината се движи при всяко стъпване и не след дълго внадките се надигат.
road_runner - специалист
нед апр 25, 2021 1:26 pmfbr написа:
При неравен под, дебела подложка е противопоказно, всъщност и дебел ламинат не се препоръчва. Тъй като ламината се движи при всяко стъпване и не след дълго внадките се надигат.
Какво се разбира под дебела, като гледам отивам на 5мм, вместо сегашните 2-3. Това не би трябвало да е драма предполагам или?

А ламинатът ще си бъде 8мм, както и досега


Реално тъпото е, че преди да махна ламината не мога да преценя колко точно е крив, а да го махна, не мога да стоя със седмици така, а майсторите си искат планиране. Не идват от днес за утре
fbr - майстор
И 5 е много. Сложи пак 2мм. В изолационно отношение едва ли ще има съществена разлика.
Chefo77 - майстор
Саморазливка ти трябва по принцип.
Макар, че 2 мм не е проблем.
5 мм XPS, ламинат със сглобка двоен клик - и не би трябвало да имаш проблеми.
road_runner - специалист
нед апр 25, 2021 9:00 pmChefo77 написа:
Саморазливка ти трябва по принцип.
Макар, че 2 мм не е проблем.
5 мм XPS, ламинат със сглобка двоен клик - и не би трябвало да имаш проблеми.
Май май, като ще се прави веднъж в живота, ще викам да ми направят саморазливка, да видим колко мм ще остнат след нея и тогава ще го мисля, докато съхне.
Lisko - майстор
Слагай 12 мм ламинат.
  • 1
  • 2

Тема "Кривина на под - изолация под ламинат?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: