• 1
  • 2
Вашето лично помещение
Прикачен файл:
remont-.jpg
remont-.jpg (52.34 KиБ) Видяна 3452 пъти
Здравейте, това трябва да се превърне в стая за млада девойка, но ми се иска да не е с латекс, в момента е грундирана и мината с бяло, но не я харесвам. Какви са мненията ви за тапети? Имам предвид не съвсем обикновени, а някакви по-красиви и нестандартни. Знам, че е са вече отживелица, но не искам дюс стени. Мебелите ще бъдат бяло дърво, така че биха се вързали с всякакви стени. Тук разгледах има разни видове тапети, но ми се струва че ще са много трудни сама да ги поставя. Можете ли да дадете съвет?
Благодаря предварително [-o<
Antonii - майстор
Незнам защо смятате тапетите за отживелица.
За стая (спалня) са си точно на място и лично аз ги предпочитам.
Ако имате две еднакви стаи още без мебели, едната на латекс, а другата с тапети ще разберете веднага за какво иде реч.
Така, че изберете си хубави тапети и ако неможете сами да си ги налепите, то намерете човек който може да направи това по правилния начин.
Качествените(скъпите) тапети се лепят по-лесно от евтините такива.
Лично аз ползвам качествени такива и ги лепя сам.
Обаче като видях тези плочки на пода, то стаята вече не е за тапети. Оставете си латекса.
Благодаря много за отговора. Ще потърся тапети и ще разгледам варианти, за да мога сама да ги поставя. А за пода, всъщност така купихме жилището, тази стая е била хол. Не ми се иска да разбираме плочките, дали мога да сложа отгоре примерно ламинат, без да се вдига много нивото?
mkocev - специалист
Може, но нивото ще се вдигне с дебелината на ламината и подложката. Дали е много, е въпрос на гледна точка и обстоятелства, като например врата, която се отваря към стаята. Ако обстоятелствата позволяват, може да сложите по-тънък ламинат и нивото да се вдигне със сантиметър и малко.

Стената с тапет е в пъти по-приятна и уютна, отколкото с латекс. Това, което лично на мен не ми харесва, е че повечето (или почти всички) по-хубави на вид тапети към момента са от ПВЦ.
kozl - майстор
Много важен въпрос е защо мисълта се върти около тапетите :?
Може би за да прикрият с релефа си недостатъци в шпакловката :?
Може би защото са привлекателни повече от латекса, с тяхните цветове, фигури, релеф :?
По финансови причини ли :?
Мое би са по-издръжливи от латекса .... на какво :?
Може би се измиват по-добре от латекса :?
Мое би са по-дихателни от латекса :?
Мое би се иска фото пейзаж, което при латекса не се практикува.
След размисъл по горните въпроси мое би следващия въпрос е какви тапети :?
И дано цената не от значение, че тапетите де съм ползвал и ползвам са към 5-7 лв/м2.
Sandman - специалист
чет май 27, 2021 9:08 pmmkocev написа:
...Стената с тапет е в пъти по-приятна и уютна, отколкото с латекс....
Това е много относително и е въпрос на вкус. Има хора харесват всичко да им е бяло, има хора харесват тапети на версаче....
Стени на латекс могат да се направят много интересни и раздвижени, така че да са дори по-хубави от такива с тапети :)
kozl - майстор
пет май 28, 2021 8:04 amSandman написа:
чет май 27, 2021 9:08 pmmkocev написа:
...Стената с тапет е в пъти по-приятна и уютна, отколкото с латекс....
Това е много относително и е въпрос на вкус. Има хора харесват всичко да им е бяло, има хора харесват тапети на версаче....
Стени на латекс могат да се направят много интересни и раздвижени, така че да са дори по-хубави от такива с тапети :)
Все пак форумо е направи сам, което ми се чини е нещо като намацай или налепи сам.
А то има и художници, но не всички сме :roll:
radius - майстор
Той форума май е рекламирай сам :lol: :lol:
mkocev - специалист
Всичко е въпрос на вкус, важно е да е добър ;)
Sandman - специалист
пет май 28, 2021 8:20 amkozl написа:
...Все пак форумо е направи сам, което ми се чини е нещо като намацай или налепи сам.
А то има и художници, но не всички сме :roll:
С това изобилие на идеи за декорация в гуглето, тубата и т.н. сигурен съм, че всеки ще намери нещо по свой вкус и способности :)

Има адски лесни и интересни предложения. :partyman:

https://www.youtube.com/results?search_ ... wall+decor
  • 1
  • 2

Тема "Тапети- отживелица или не?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: